Grenlandia znajduje się na północ od Ameryki Północnej i jest uważana za największą wyspę na świecie. Co roku przyjeżdżają tu setki miłośników ekstremalnej rekreacji, aby podziwiać fantastycznie piękne śnieżne krajobrazy, obserwować wieloryby i smakować dania Dania kuchni duńskiej .

Aktualne lotniska w Grenlandii

Do przyjmowania turystów funkcjonują następujące lotniska Grenlandia :

  • Aaciaat;
  • Qaanaaq;
  • Kangerlussuaq;
  • Nuuk .

Lotnisko Aasiaat znajduje się 2 km na północny wschód od gminy o tej samej nazwie. Służy jako strona dla lokalnych śmigłowców i samolotów Air Greenland.

Lotnisko Kaanaaq Airport znajduje się 4 km na północny zachód od gminy Kaasuitsup. Ma to wielkie znaczenie dla tego okręgu administracyjnego, ponieważ jest to jedyne miejsce w północnej części wyspy obsługujące loty lokalne. Oprócz tego odjeżdżają śmigłowce z żywnością i lekarstwami dla mieszkańców wiosek Moryusak i Siorapaluk.

Lotnisko Kangerlussak to jedyne międzynarodowe lotnisko Grenlandii położone w zachodniej części wyspy. Ze względu na to, że lotnisko znajduje się daleko od linii brzegowej, uważa się je za najbardziej stabilną platformę do przyjmowania dużych samolotów pasażerskich. Codziennie odbieramy i wysyłamy loty ze stolicy Dania - Kopenhaga .

Lotnisko cywilne Nuuk znajduje się w pobliżu stolicy Grenlandii. Aby się do niego dostać, musisz przejechać około 4 km na północny-wschód od stolicy.

Oprócz portów lotniczych Grenlandia ma jeden heliport - Saatut. Służy jako punkt wyjścia dla helikopterów przewożących ładunki.

Аэропорт АасиаатАэропорт Каанаак
Аэропорт КангерлуссуакАэропорт Нуук