Opalanie - To zawsze bardzo miłe. Po pierwsze, podczas opalania, osoba całkowicie się rozluźnia. Po drugie, po zetknięciu się z promieniami ultrafioletowymi na ciele pozostaje bardzo atrakcyjna i uwodzicielska opalenizna czekoladowa. Ale czasami po oparzeniach słonecznych skóra zaczyna swędzić i co z tym zrobić, niewiele osób wie. Co gorsza, większość dziewcząt nie rozumie nawet natury tego zjawiska.

Dlaczego skóra może swędzieć po opalaniu na słońcu?

Podczas kontaktu z promieniami ultrafioletowymi, witamina D jest bardziej aktywna w organizmie, pomaga wzmocnić tkankę kostną i, ogólnie rzecz biorąc, korzystnie wpływa na stan zdrowia. Ale czasem zaczynają się problemy.

Po długiej opalenizny wielu zaczyna odczuwać swędzenie skóry. Głównym powodem jest opalanie się w nieokreślonym czasie - kiedy promienie są zbyt agresywne. W tym momencie ultrafiolet może przenikać do głębokich warstw naskórka, co prowadzi do uwolnienia histaminy - tak organizm próbuje utrzymać integralność membran.

Istnieją inne powody, dla których skóra swędzi po oparzeniu słonecznym. Wśród najbardziej prawdopodobnych:

  • zbyt lekka skóra;
  • brak witaminy E w ciele;
  • stosowanie nieodpowiednich produktów kosmetycznych;
  • stosowanie żeli pod prysznic z agresywnymi barwnikami;
  • alergia;
  • wrodzone patologie produkcji melaniny.

Ponadto rolę odgrywa narodowość, a także miejsce zamieszkania osoby. Ci ludzie, którzy mieszkają na obszarach o słabym nasłonecznieniu, z nieprzyjemnymi skutkami opalania, spotykają się znacznie częściej.

Co jeśli skóra po oparzeniach słonecznych jest bardzo swędząca?

Najpierw musisz zrozumieć, co spowodowało swędzenie. Najbardziej skuteczne środki - antyhistaminy. Usuwają świerzb, a obrzęki są usuwane. Jedna tabletka wystarczy, aby złagodzić stan. Takie środki jak Fenistil Gel, Panthenol lub Methyluracil Maint również mogą szybko pomóc.

W większości przypadków, aby zrobić coś wcześniej, po opalaniu skóry dlaczego po słońcu skóra swędzi nie świąd, jest to znacznie łatwiejsze niż przyjęcie leczenia:

  1. Podczas opalania się nie trzeba używać kosmetyków - z wyjątkiem tego, który chroni przed promieniowaniem UV.
  2. Nie rozluźniaj się podczas wiatru. Przyjemny chłód nie neutralizuje niebezpiecznych skutków działania słońca.
  3. Osoby o delikatnej skórze lepiej opalają się wieczorami.
  4. W pozostałym zakresie do diety należy włączyć pomidory, marchewki, pomarańcze - produkty, które przyczyniają się do rozwoju melanina .