Znajdź zastępczy spray do nosa Nazivin nie jest łatwe. Lek ten jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych w swojej dziedzinie. A jednak są leki, które nie są gorsze od niego w działaniu. Analogi Nazivin pomogą ci poradzić sobie z zimnem jakiegokolwiek pochodzenia.

Jak wymienić Nazivin?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na aerozole do nosa i krople z tym samym składnikiem aktywnym - oksymetocyną. Skutecznie zwęża naczynia, ułatwiając w ten sposób oddzielanie flegmy przez nos. W tym przypadku substancja nie dostaje się do krwiobiegu, wystąpienie skutków ubocznych jest możliwe tylko w przypadku silnego przedawkowania oraz w przypadkach, w których połknąłeś dużo leku. Takimi analogami Naziviny są Nazol i Noksprey - te leki w aptekach nie są rzadkością. Podobnie jak Nazivin, są one prezentowane w różnych stężeniach i są stosowane w takich chorobach:

  • nieżyt nosa jakiegokolwiek rodzaju i pochodzenia, z wyjątkiem zanikowego;
  • ARVI i grypa;
  • zapalenie zatok;
  • zapalenie ucha wewnętrznego.
Inne analogi preparatu

Działając podobnie jak Nazivin i inne preparaty do nosa:

  • Vibrocil;
  • Tizin;
  • Otrivin;
  • Pinosol.

Ostatni z tych leków jest preferowany dla dzieci - jest całkowicie pochodzenia roślinnego.

Co jest lepsze, Nazivin lub Vibrocil trudno powiedzieć. Vibrocil również zwęża naczynia krwionośne, ale w swoim składzie sympatykomimetyku fenylefryna i dimetinden antagonista receptora H1, dlatego działanie leku jest silniejsze. Powyżej i prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych.

Ale pytanie, które jest lepsze - Nazivin lub Tizin, odpowiedź jest dość prosta. Tysin działa słabiej, efekt trwa tylko 1-2 godziny.

Otrivin nie tylko zwęża naczynia krwionośne, ale także zmniejsza obrzęk błony śluzowej. Jego działanie jest podobne do wpływu Nazivin zarówno pod względem siły, jak i czasu trwania. Jedyna różnica między tymi środkami polega na tym, że Otrivin jest dodatkowo używany w manipulacjach i operacjach ENT. W tym samym czasie nie można powiedzieć, że Otrivin jest znacznie lepszy od Nazivinu.