Spray do nosa Allergodil to bezbarwny roztwór w butelce, wyposażony w dozownik dozownika. Głównym aktywnym składnikiem leku jest bloker receptora histaminowego, którego pochodną jest ftalazon.

Działanie natryskowe Allergodil

Spray Allergoodil nakłada się miejscowo, rozpryskując produkt do nosa. Aerosol zmniejsza świąd, obrzęk błony śluzowej i eliminuje przekrwienie błony śluzowej nosa. Co więcej, działanie leku zaczyna się, 15 minut po aplikacji, i możesz używać Allergodil dwa razy dziennie, ponieważ jest to ważne przez 12 godzin. Zgodnie z instrukcją pokazano:

Lek stosuje się aż do całkowitego wyeliminowania objawów choroby, ale przy leczeniu układowym okres ten nie powinien przekraczać 8 tygodni.

Warunki użytkowania spray

Zastosuj Allergoodil w następujący sposób:

  1. Zdejmij osłonę ochronną.
  2. Przed użyciem po raz pierwszy wykonaj kilka stuknięć pistoletu natryskowego.
  3. Trzymając głowę prosto, wstrzyknij zalecaną dawkę do nosa.
  4. Mocno założyć czapkę.

Skutki uboczne i ograniczenia w korzystaniu z

Aerozol do nosa Allergodil może powodować miejscowe reakcje:

  • podrażnienie błony śluzowej;
  • suchość
  • uczucie swędzenia i pieczenia.

Czasami występują krwawienia z nosa, pojawiają się wysypki alergiczne. Szczególnie wrażliwe osobniki mogą odczuwać mdłości po uderzeniu gorzkim lekiem w nosogardzieli. Nie jest pożądane stosowanie leku Allergodil podczas ciąży (szczególnie w pierwszych miesiącach) i laktacji. Nie zaleca się stosowania leku w leczeniu dzieci w wieku poniżej 6 lat iz nadwrażliwością na składniki, które składają się na lek.

spray allergodylowy

Warunki przechowywania

Allergodil musi być przechowywany w chłodnym, suchym miejscu. Okres trwałości nieotwieranego leku wynosi 3 lata, a otwartą butelkę należy zużyć w ciągu sześciu miesięcy.

Analogi Allergodila

Spray do nosa Allergodil produkowany w Niemczech kosztuje około 11 USD, a zatem bardziej opłacalne jest nabywanie analogów leku o takim samym działaniu farmakologicznym po niższej cenie. Na przykład, po konsultacji z lekarzem, możesz spróbować zastąpić Allergodil Azelastine, który kosztuje mniej niż 6 USD. Należy jednak pamiętać, że nie można go stosować u osób z zaburzeniami czynności nerek.