Cokolwiek to było, ale każda osoba się czegoś boi. Niewielu może pochwalić się brakiem strachu. Ktoś nie jeździ windami, ale woli chodzić, a ktoś panicznie boi się samolotów. Aerofobia - zostanie to omówione dzisiaj.

Z czym mamy do czynienia?

Aerofobia to strach przed lataniem na latających maszynach. Strach przed lataniem poświęca się więcej uwagi niż innym obawom związanym z częstą potrzebą lotów samolotami, zwłaszcza w działalności zawodowej. Średnio aerofobia pojawia się po 25 latach.

Taki strach może działać jako niezależne zaburzenie psychiczne, a także może być częścią innej fobii, takiej jak lęk wysokości lub klaustrofobia. Zaburzenie może powstać, ponieważ pasażer dostanie się w nieprzyjemną sytuację w przeszłości, związaną z lotem. Aerofobia z reguły rozwija się w ludziach niespokojnych i podejrzanych. Dla silnych i stałych ludzi ten trend wiąże się z obawą przed utratą kontroli nad sytuacją. Problem polega na tym, aby powierzyć innym ludziom swoje życie i nieporozumienia dotyczące systemów zapewniających bezpieczeństwo lotów, dlatego też ma ono swoje miejsce.

Głównym symptomem lęku przed lataniem jest nerwowość. Kilka dni przed podróżą osoba może odmówić przelotu i przekazania biletów. Na pokładzie samolotu osoba napotyka takie problemy jak częste, niespójne oddychanie, zwiększone kołatanie serca, pocenie się i potrzeba alkoholu jako środka zapewniającego komfort. Ciągła analiza dźwięków i zachowań załogi, wyobraźnia katastrofy lotniczej i budowania horroru.

Pozbądź się strachu

Co to jest aerofobia, dowiedzieliśmy się, pozostaje dowiedzieć się, jak sobie z tym poradzić. Zacznijmy od tego, że musisz zrozumieć, że lęk przed własnym życiem jest z reguły podstawą wszystkich fobii. Boimy się o nasze zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego nie trzeba dzielić obaw na kategorie, czy to spowodowane przez człowieka, czy inne obawy.

Ludzie boją się latać samolotami, bo boją się katastrofy samolotu i żegnają się z życiem. Kto jednak powiedział, że to musi się stać? Dlaczego człowiek nie boi się śmierci z powodu upuszczenia cegły na głowę lub z powodu chronicznej choroby? Faktem jest, że lubimy dodawać tragedię. Nasza wyobraźnia woli rysować bardziej "kolorowe" zdjęcia. Cegła na głowie - przepraszam, nie imponuję. A jeśli śmierć, to albo otoczona przez tłum, albo w dumnej samotności, ale w strasznych okolicznościach, tak, że tragedia jest większa, tak, że jest artystyczna ...

Aby jakoś przezwyciężyć, pokonać, pozbyć się aerofobii, trzeba przyznać przed sobą, że boisz się obrazu możliwej katastrofy samolotu, "imponującej" i dotyka głębi twojej duszy. Szkoda dla zdrowia może spowodować wszystko. Śmierć, niestety, nie pyta i nie ostrzega cię o twojej ofensywie. W tym przypadku warto się bać wszystkiego i zawsze. Ale jeśli tak się nie stanie, strach przed lotem jest głupi, bezsensowny i nierozsądny.

Leczenie aerofobii z udziałem specjalistów polega na treningu umiejętności relaksu i kontroli nad sobą, własnego stanu. Mężczyzna musi przejść znaczną liczbę startów i lądowań pod nadzorem doświadczonego psychologa. Czyniąc to, trenuje umiejętności relaksacyjne, aż mózg zaczyna kojarzyć lot z relaksem, a nie z paniką Ważne jest, aby pamiętać, że strach może i powinien być kontrolowany. Psychologowie oferują kilka prostych sztuczek, które ułatwią lot:

    aerofobia, jak walczyć
  • Nie spóźnij się na lądowanie. Lepiej przyjść do samolotu wcześniej, aby uniknąć niepokojów z powodu możliwego opóźnienia;
  • Usiądź bliżej nosa samolotu. Poziom hałasu w tej części jest niższy, nacisk na nerwy będzie mniejszy;
  • nie nadużywaj alkoholu;
  • pić więcej wody. Kawa tylko wzmacnia bicie serca;
  • porozmawiaj z sąsiadem. Rozmowa odwróci Twoją uwagę od złych myśli;
  • nie wahaj się poprosić o pomoc, podziel się swoim problemem ze stewardesą.

Nie mów o swoich lękach i łatwych lotach.