Ze wszystkich typów romansów biurowych, być może najbardziej niebezpieczny jest romans z kimś, kto jest wyżej na drabinie kariery. W końcu, jeśli obiektem przywiązania byłby inżynier z sąsiedniego departamentu, byłby on postrzegany przez kolegów w inny sposób.

Romans z szefem to bardzo niejednoznaczne zjawisko, które wiąże się z dużymi problemami w pracy i po prostu niewygodną sytuacją, jeśli się nie uda. Zanim zaczniesz romans z szefem, warto wszystko zważyć. Każda miłość może zostać sama zakazana na wczesnym etapie i zignorować ją. Ale jeśli podałeś swoje uczucia, a także dowiedziałeś się, że są obopólne, trudno będzie cię zatrzymać. Więc spróbuj wymyślić to wcześniej:

  1. Kiedy biuro rozsiewa plotki, że masz romans ze swoim szefem, może to nie być najlepszy sposób wpływania na twoją reputację i relacje z zespołem.
  2. Romans z żonatym szefem w większości przypadków oznacza, że ​​da ci to najmniej czasu i nigdy nie będzie twój. Czy warto na nim spędzać czas?
  3. Romans biurowy z szefem może być przydatny dla twojej kariery i wynagrodzenia, ale kiedy się skończy, znajdziesz się w bardzo nie do pozazdroszczenia.
  4. Jeśli boss jest wolny, a on sam daje oznaki uwagi, musisz natychmiast zdecydować, czy go akceptujesz, czy odrzucasz. Jest wiele przypadków nękania przez mężczyzn i nie zawsze jest to przyjemne dla dziewczyny.
  5. Myśl jak szachista, kilka ruchów naprzód. Jakie jest prawdopodobieństwo, że z powodu tej powieści nie będziesz musiał później zmieniać pracy? Jeśli miejsce pracy jest dla ciebie drogie, musisz je ostrożnie zważyć.

W każdym razie, jeśli kierujesz się zdrowym rozsądkiem, a nie wrażeniami z bajek i historii miłosnych, z pewnością będziesz w stanie rozsądnie ocenić sytuację i zdecydować, czy gra jest warta świeczki.