Uważa się, że romans z kolegą jest relacją niszczącą karierę, która nie ma korzystnego wyniku. Jednak prawie połowa pracowników biurowych kiedykolwiek miała romans w pracy i pomimo ogromnego odsetka rozstań istnieją pary, które mają długotrwałe relacje, a nawet zawarły związek małżeński. Ponieważ założenie powieści w pracy jest oficjalnie zabronione przez najbardziej renomowane firmy, warto dokładnie przemyśleć, czy potrzebujesz takiej romantycznej przygody kosztem kariery. Wszystkie niuanse powieści biurowej, omówimy z tobą dzisiaj.

Plusy i minusy "biurowego romansu"

Plusy powieści w pracy:

 • Zwiększenie zdolności do pracy. Nawet najbardziej ulubione dzieło może się palić, a łatwy flirt z kolegą ożywia, dodaje sił i inspiruje do spełnienia. Dlatego w liberalnych firmach ostatnio przymykają oko na pracujące powieści, ponieważ przyjemna metamorfoza w postaci zwiększonej wydajności rozjaśnia ewentualne niedogodności.
 • Wszystko czyste. Jeśli pracujesz w jednym dziale, to nawet bez życia z osobą, możesz zrozumieć, co będzie w życiu codziennym. Nawyki i maniery stają się widoczne bardzo szybko i dokładnie. W związku z tym, jeśli nawyki będą cieszyć się nawzajem w biurze, trudno będzie mieć problemy w codziennym życiu.

Niestety, wady powieści z kolegą to znacznie więcej. Oto one:

 • Na pierwszy rzut oka. Jeśli związek jest poważny i długoterminowy, prawdopodobnie nie będzie się ukrywał przed kolegami. Ale nikt nie chce stać się przedmiotem plotek i plotek. Zdecydowanie łatwiej jest ukryć przelotną sprawę - zgodzić się na utrzymywanie stosunków roboczych po zaniku miłości i pozostawić tę małą tajemnicę między wami.
 • Życie po. Ale pozostawanie przyjaciółmi lub przynajmniej kolegami po powieści w pracy nie jest takie łatwe. Paradoks płci przeszkadza: mężczyźni nie mogą zapomnieć o kobietach, które ich odrzucały, a kobiety z kolei mężczyznami, z którymi byli w związku. Ciągła kontemplacja jego byłej lub poprzedniej tylko zwiększa upał. W rezultacie większość zwiniętych par nie może uciec przed wewnętrznym konfliktem na powierzchnię. Podsumowując: całe biuro wrzyna się w bieliznę, spada wydajność pracy, szefowie są niezadowoleni, a rozwój kariery jest zagrożony.
 • Manipulacja. Jeśli jesteś szefem lub osobą blisko niego, istnieje ogromne ryzyko, że zostaniesz pozbawiony skrupułów przez "pozbawionego skrupułów" kolegę. W świecie biznesu, gdzie konkurencja jest tak wielka, ludzie często zachowują się nieuczciwie, przedzierając się przez najbardziej nikczemne sposoby.

Jak rozpocząć powieść w pracy: zasady postępowania

Jeśli zdecydujesz się na związek z koleżanką, powinieneś natychmiast ustalić, co może być dozwolone, gdzie i pod jakimi warunkami. Kto wie, możesz mieć szczęście, by znaleźć swoje przeznaczenie przy stole biurowym.

 • Nie oddawaj się uczuciom w pracy. Czułe leczenie i żetony nie powinny zakłócać procesu pracy. Staraj się nie koncentrować na sobie nawzajem podczas dnia pracy - jedynymi wyjątkami są przerwy na lunch i przerwy kawowe. Nawet w tym przypadku zastanów się, czy potrzebujesz na tym etapie, aby wszyscy pracownicy dowiedzieli się o twoich uczuciach.
 • Nie podawaj powodów plotek. W dobry sposób relacje nie powinny być otwarte dla publiczności, dopóki oboje nie jesteście pewni powagi waszych planów. W tym ostatnim przypadku przede wszystkim warto powiedzieć wszystko szefowi: w ten sposób informacje docierają do niego w linii prostej, bez niepotrzebnych plotek i nie zaszkodzą wzrostowi usługi dla żadnego z was.
 • Zachowaj równomierną relację z resztą zespołu. Demonstracyjne usunięcie ze współpracowników jest naruszeniem etyki korporacyjnej, bez względu na to, jak kuszące może się wydawać.
 • флирт с коллегой
 • Nie prać brudnego bielizny publicznie. W każdej parze dochodzi do kłótni - jest to absolutnie normalne i z umiarem prowadzi do rozwiązania problemów i ustanowienia wzajemnego zrozumienia między ludźmi. Najważniejsze jest to, że koledzy nie mogą obserwować wyjaśnienia twojego związku.

Ale czego lepiej unikać:

 • Powieść z szefem. Piękny film z szczęśliwym zakończeniem jest rzadko uzyskiwany - zazwyczaj podwładny jest pomijany zarówno na froncie osobistym, jak i usługowym.
 • Romans w pracy z żonatym mężczyzną. Szczęście nie może być zbudowane na czyimś nieszczęściu - nie ma gwarancji, że człowiek, który raz odchodzi, już nie odejdzie. Tym razem od ciebie. Ponadto, konsekwencje mogą być tragiczne w tym samym czasie dla twojego serca, sumienia i kariery.