Fitness Zumba to nowe słowo w aerobiku tańca. Kierunek ten pozwala nie tylko spełnić marzenia o idealnej, stonowanej postaci i płaskim brzuszku, ale także rozładować napięcie, pozbyć się stresu, podnieść na duchu i rozwinąć poczucie rytmu. Kuszące, prawda?

Fitness dance zumba: użyj

Przede wszystkim aerobik zumba jest przeznaczony dla osób, które starają się unormować swoje ciało. Wysokiej jakości ćwiczenia aerobowe, chęć zwrócenia uwagi na każdą grupę mięśniową - to właśnie charakteryzuje ten trend. Ruchy zumby to aerobik, aerobik taneczny, salsa, bachata, bezy, flamenco, afro, a nawet hip-hop! Wszystko to gwarantuje doskonałe rezultaty w postaci zwiększonego napięcia mięśniowego, szybkiej utraty tłuszczu, lepszej wytrzymałości i świetnego nastroju po ognistym tańcu!

Zumba jest przydatna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ponieważ obejmuje wszystkie grupy mięśniowe i pozwala na łatwe i bezproblemowe ich działanie. Interesujące treningi są o wiele bardziej skuteczne niż monotonne i monotonne, ponieważ zwiększają nastrój i poziom hormonu serotoniny, z której brak stale ciągnie na słodko i szkodliwie.

Innym pozytywnym aspektem tańca odchudzającego Zumba jest w dużej mierze nie aerobik, ale taniec, który jest doskonałym sposobem na pozbycie się stresu! Zaczynając uczęszczać na takie zajęcia, zauważysz, że Twoja drażliwość znika, stajesz się spokojniejsza i bardziej radosna.

Czego potrzebujesz do szkolenia zumby?

Aby zacząć trenować, nie musisz kupować drogiego sprzętu ani dodatkowego sprzętu sportowego. Wszystko, co jest dla Ciebie przydatne, to zwykłe ubrania dla fitnessu:

 • koszulka sportowa lub t-shirt;
 • spodenki sportowe, legginsy lub kaprysy;
 • lekkie tenisówki lub gogle.

Jest mało prawdopodobne, że ktoś będzie twierdził, że zajęcia fitness zumby są dużo bardziej zabawne w grupie. Jeśli jednak nie masz możliwości uczęszczania do klubu fitness, można stworzyć iluzję tłumów, odwołując się do wysokiej jakości lekcji wideo - jeden z nich oferujemy w tym artykule.

Zumba: fitness w domu

Jeśli zdecydujesz się uczyć w domu, zwróć uwagę na pełnowartościową lekcję wideo, którą oferujemy. Jest zgodny ze wszystkimi normami, które są tak ważne zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy byli zaangażowani od dawna. Elementy te obejmują właściwą rozgrzewkę z elementami pożądanych ruchów, harmonijnie skomponowane ćwiczenia i dobry zaczep.

Czy kiedykolwiek uczestniczyłeś w lekcji wideo? Nie ma tutaj praktycznie żadnych specjalnych subtelności, z wyjątkiem następujących:

Zumba Slimming Dance
 • obserwuj swój oddech, oddychaj równomiernie nosem;
 • powtarzaj ruchy dokładnie dla instruktora;
 • najlepiej jest zainstalować laptopa przed lustrem, abyś mógł zobaczyć zarówno instruktora, jak i siebie;
 • zumba wymaga napiętych ramion, nóg, wciągniętego brzucha i prostego grzbietu;
 • podczas treningu bardzo niepożądane jest przerwanie, zapewnij sobie wystarczająco dużo wolnego czasu;
 • Zumba obejmuje kilka ruchów i kroków, więc zaangażuj się w pokój, który pozostawia dużo miejsca na ruch;
 • nie leniwej za każdym razem, aby rozgrzać się i zaczepić;
 • Nie zobaczysz specjalnego efektu na zajęciach, jeśli nie będziesz konsekwentnie przeprowadzał ich 2-3 razy w tygodniu.

Ponadto, jeśli używasz zumby do odchudzania, możesz użyć specjalnych sztuczek: na przykład przed lekcją wypij małą filiżankę kawy bez kremu i cukru. Umożliwi to aktywację procesów metabolicznych i będzie zachowywać się bardziej energicznie podczas treningu, spalając więcej tłuszczu. Najważniejsze jest, aby jeść później niż wcześniej niż za półtorej godziny, a wcześniej tylko niskotłuszczowe pokarmy białkowe - produkty mleczne, pierś z kurczaka itp.