Kierunek tańca zumba pojawił się dzięki szczęśliwej okazji - słynny trener i choreograf Alberto Perez zapomniał o zwykłej muzyce na zajęcia, więc położył płytę z tanecznymi kompozycjami, które znalazł w samochodzie. Tak więc klasa aerobiku zamieniła się w dyskotekę. A jeśli nie lubisz nudnego treningu - możesz skorzystać z programu zajęć "taniec i hudaj" za pomocą fitness zumba!

Spalanie tłuszczu z Zumba-Fitness

Zumba fitness to świetny sposób, aby schudnąć dziewczyny, które uwielbiają tańce latynoamerykańskie. Ten kierunek łączy w sobie aerobik, sambę, salsę i inne tańce. Energia zapalna, która panuje w klasie zumby, sprawia, że ​​kobiety zapominają, że poprawiają swoje ciało dzięki sprawności - po prostu tańczą i improwizują.

Dodatkowe bonusy z lekcji zumboy - umiejętność perfekcyjnego tańczenia i wyczuwania rytmu, harmonijnie rozwinięte mięśnie wszystkich grup i zaciśniętą sylwetkę, niesamowitą elastyczność, plastyczność i posiadanie ciała.

Ponieważ zumba jest dynamicznym treningiem, spala tyle kalorii, ile nie możesz wydać przy wielu innych rodzajach sprawności. Przez całą godzinę okupacji zumboy wydasz 700 kcal, a kiedy aerobik, na przykład, spalisz około 300-500.

Zumba promuje trening i wzmocnienie mięśnia sercowego, naczyń krwionośnych i układu oddechowego, dlatego zaleca się osobom, które mają zakaz wstępu na ciężkie ładunki. Jednak zumba-fitness ma przeciwwskazania, w tym choroby stawów i kości, niektóre choroby serca, nadciśnienie, zaostrzenie chorób neurologicznych.

Czego potrzebujesz do lekcji zumby?

Jedna okupacja zombie dotyczy rozgrzewka , ucząc się nowych elementów tańca i naprawiając tych, którzy go opanowali. Wykonaj ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia relaksacyjne.

Aby zumba przynosiła przyjemność i korzyści, ważne jest znalezienie odpowiedniego trenera. Jeśli trener nie jest w stanie "zapalić" i zainspirować cię, zajęcia nie będą kontynuowane do wykorzystania w przyszłości.

Ubrania do fitnessu tanecznego są preferowane za darmo i wygodne. Bardzo często kobiety noszą proste spodnie treningowe i duże t-shirty dla zumby. Ale każda inna odzież będzie dla ciebie odpowiednia, w której poczujesz się swobodnie.