Surowy garnitur to nie tylko ważny element wizerunku kobiety biznesu, ale także gwarancja komfortu w ciągu dnia pracy. Właśnie to promuje Coco Chanel, która wprowadziła pojęcie "damskiego garnituru". Utalentowany i kobiecy Chanel uwolnił panie z gorsetów, ogromną liczbę lotek i wielowarstwowych spódnic i stworzył wizerunek prawdziwej kobiety biznesu. Koko przyjęła klasyczną wersję stroju angielskiego jako podstawę kobiecego koloru - wąskie klapy, sztywną linię ramion, prostą spódnicę poniżej kolan. Z biegiem czasu zestaw zmienił wygląd, dodano nowe elementy, pojawił się garnitur do spodni, ale do tej pory zasady wprowadzone przez Chanel podczas tworzenia wizerunku biznesowego były prowadzone przez projektantów z całego świata:

  1. Srogość
  2. Elegancja.
  3. Neatness.

Garnitur damski ze spódnicą

Garnitur ze spódnicą to chyba najbardziej powszechna i wszechstronna opcja. Może być niewiarygodnie surowy i konserwatywny lub odwrotnie, uwodzicielski, ale powściągliwy. Istnieje kilka modeli damskich garniturów ze spódnicą.

Najpopularniejszy można uznać za biznesowy garnitur włoskiej kobiety, który różni się od innych modeli w długości spódnicy - powinien sięgać aż do kolan. Pomimo tej różnicy, ta wersja kostiumu może być również rygorystyczna, jeśli kurtka jest pół-dopasowana i jest maksymalnie podobna do tej męskiej - nie ma wszystkich rodzajów wykończeń i draperii. Pod tym garniturem możesz nosić tylko surową jedwabną bluzkę, która podkreśli luksus całego stroju. Bluzki z dzianin, golfów i bluz są absolutnie niedozwolone.

W tym przypadku prostotę stroju rekompensują luksusowe akcesoria - drogie zegarki, cienki sznur pereł lub złoty łańcuszek.

Istnieje również klasyczna wersja damskiego garnituru, popularna wśród pracowników biurowych. Zawiera dopasowaną kurtkę i spódnicę o nieskomplikowanym kroju z niekosztownych znaków. Aby udekorować taki strój, będzie można ubrać w wysokiej jakości dzianiny. W takim przypadku należy zapomnieć o dekolcie i golfie. Możesz uzupełnić obraz o różne akcesoria i dekoracje, najważniejsze jest to, aby nie przekroczyć klasycznego stylu.

Jeśli chcesz stworzyć nie tylko biznes, ale także stylowy wizerunek, zwróć uwagę na kolekcje projektantów, w których piękne i stylowe damskie garnitury nie należą do rzadkości. Są to spódnice w różnych długościach - od mini do maxi i kurtki, które różnią się między sobą długością rękawa, stylem i materiałem. Czasami projektanci oferują noszenie kurtki na nagim ciele. Wygląda kobieco i elegancko, ale tylko wtedy, gdy model spódnicy nie jest zbyt szczery, a twoje akcesoria są dyskretne.

Garnitur do spodni

Kobieta biznesu spodnie Zadebiutował w latach 20., potem był noszony wyłącznie przez feministki. Nie był kobiecy, ale mimo to zyskał popularność wśród słabszej płci. W latach 60. projektant Andre Kurezh zaprezentował kolekcję, w której były damskie garnitury biznesowe z obcisłymi spodniami. Dopiero pojawienie się takiego wariantu stroju biznesowego przekonało wszystkie kobiety, że spodnie są modne i kobiece, a projektanci zaczęli obejmować garnitury do spodni w większości swoich kolekcji.

Dziś garnitury ze spodniami szyte są nie tylko ze zwykłych tkanin, ale także z aksamitu, dzianiny i aksamitu. Wykorzystanie tych tkanin jest dość odważną decyzją, więc niewiele osób decyduje się na to. W tym samym czasie nie ma bardziej stylowych i modnych garniturów.

Istotny jest również kolor garnituru, ponieważ przez długi czas biały, czerwony, fioletowy nie stanowią tabu dla biura. Biały biznes kobiet garnitur wystarczająco jasny strój. Można go uzupełnić bluzką lub topem w kolorze czarnym, granatowym lub czerwonym. Alternatywą dla bieli może być szary i beżowy. Czerwony garnitur to wybór zdecydowanej, samozwańczej kobiety. Violet zadeklaruje twoją pewność siebie, spokój i inteligencję.

Najbardziej wygodne w biurze są klasyczne damskie kombinezony, w tym proste lub lekko zwężane spodnie i dopasowana kurtka z długimi rękawami. Ta opcja jest równie dobrze połączona, jak bluzka i top. Ten zespół łączy w sobie styl, prostotę i, oczywiście, elegancję.

Garnitur damski trzy

Kombinezon damski składa się z kurtki, kamizelki, spodni lub spódnicy. Jest to wygodne w tym, że kamizelkę i kurtkę można nosić zarówno indywidualnie, jak i razem. Ta ostatnia opcja doda obraz elegancji i powagi. Nosząc na przemian kamizelkę i marynarkę, możesz zrobić różnorodne zdjęcie.

Często kamizelka będzie wykonana w innym kolorze niż spód i kurtka, ale w tym samym stylu. Ta decyzja sprawia, że ​​strój jest stylowy. Dodatkowo możesz wybrać bluzkę lub koszulę, aby dopasować kamizelkę lub spód.

Kombinezony damskie pełne

Garnitur dla wspaniałej kobiety powinien zaciemnić piękno jej form i ukryć małe rysy. W takim przypadku na ratunek przychodzi lekko dopasowana kurtka i koszula. Aby zestaw nie wydawał się nudny, rękawy kurtki powinny wynosić trzy czwarte. Rozbuduj dodatki do stroju, a będziesz na szczycie.

Inna opcja jest zawyżona. prosta spódnica i biała luźna bluzka. Taki stylowy zestaw ukryje wszystkie wady postaci, nie tracąc przy tym swojej atrakcyjności, luźne spodnie wyglądają nie mniej elegancko w połączeniu z długą kamizelką dzianą. Dozwolone są również krótkie modele noszone na długiej luźnej koszuli. Ostatni zestaw wizualnie wydłuża figurę, dzięki czemu jest szczuplejsza.

Biznesowy garnitur damski 1Biznesowy garnitur damski 2Kombinezon damski 3
Kombinezon damski 4Kombinezon damski 5Kombinezon damski 6
Kombinezon damski 7Damski garnitur 8Damski garnitur 9