Jada Pinkett jest lepiej znana jako żona Will Smitha, ale w rzeczywistości ta czterdziestoczteroletnia piękność jest aktorką, piosenkarką, pisarką, a ostatnio przedsiębiorcą. Tworzy także filmy i produkuje ciekawe projekty. Kariera Jady rozpoczęła się w 1990 r. Od kamei w komedii True Colors. Przez dwadzieścia pięć lat pracy na planie zagrała ponad trzy tuziny ról.

Джада ПинкеттДжада на прогулкеДжада в вечернем платье
Cienie przeszłości

Nie wszyscy wiedzą, że małżeństwo z Jada Pinkett nie jest pierwszym z powodu Will Smith. W 1992 roku sławny aktor poślubił Shiri Zampino, z którym żył przez trzy i pół roku. Shiri urodziła Willowi syna o imieniu Willard Christopher Smith. Po rozwodzie rodziców chłopiec, którego krewni nazywali Trey, został z matką, a kontakt z ojcem był rzadkością.

Первая свадьба Уилла СмитаУилл Смит с первой женой Шири Зампино и сыном ТреемШири Зампино и Уилл Смит
Kariera twórcza

Dziś niemal każdy wie, jak nazywa się żona Willa Smitha, a czterdzieści trzy lata temu jej matka, porzucona przez męża z jednorocznym dzieckiem na rękach, nie była pewna, czy będzie w stanie zapewnić swojej córce świetlaną przyszłość. Pomagała jej w wychowywaniu Jady przez matkę. To babka zaszczepiła Jade'owi miłość do sztuki w każdym z jej przejawów. Gra na pianinie lekcje baletu , pobieraj lekcje tańca, a następnie ucz się w szkole teatralnej i tańca w Baltimore - dziewczynka otrzymała doskonałe wykształcenie!

W 1989 roku osiemnastoletnia dziewczyna przeprowadziła się z Baltimore do Los Angeles, aby stworzyć karierę aktorską. Na początku role były epizodyczne, a nazwisko Jada nie było nawet wspomniane w napisach, ale w 1994 wszystko się zmieniło. Rolę Peaches w komediowym filmie "Missing Millions" docenili krytycy i widzowie. W 1996 roku Jada Pinkett umocniła swój sukces, grając w Eddie Murphy w filmie The Nutty Professor. Ale światowa sława przyniosła jej rolę Niobe w dwóch częściach "Matrix", który ukazał się w 2003 roku.

Dzisiaj, Jada działa w ramach swojej własnej grupy Wicked Wisdom, stworzonej w 2002 roku, rozwija wytwórnię mody Maja, która oferuje stylowe ubrania dla kobiet, i zapewnia pomoc młodym ludziom i rodzinom o niskich dochodach w ramach działalności założonej przez nią Fundacji Rodziny Wol i Jada Smith.

Życie osobiste

Z obecnym mężem Jada spotkał się na progu kariery aktorskiej. W 1990 roku zostali zgromadzeni przez los na stronie serii The Prince of Beverly Hills. Nawiązując przyjaźnie, młodzi ludzie często spotykali się poza zestawem. Pierwsza żona Williego, Shiri Zampino, szybko zorientowała się, że rozwód nie był daleko. Żyjąc w małżeństwie przez nieco ponad trzy lata, zerwali. Po tym, jak Will Smith rozwiódł się z żoną, zostawiając ją ze swoim trzyletnim synem Treymem, Jada przejął kontrolę nad sytuacją. Już w 1997 r. Will położył pierścień na jej palcu. Siedem miesięcy później para miała syna Jadena, a dwa lata później córkę Willow.

Czytaj także
  • Sukienka i teoria względności: jak Jayden Smith był krytykowany w sieci
  • W jaki sposób robot Sofia odrzucił powodzenie Willa Smitha?
  • Eddie Murphy nie chce komunikować się z córką z Melanie Brown

Dziś rodzina Willa Smitha jest wzorowa: jego żona przywiązuje wagę do domu i pracy, a dzieci zaczęły tworzyć twórcze kariery.

Очаровательная Джада Пинкетт Смит Улыбка Джады Обворожительная жена Смита
Джада и УиллДжада с мужемДжада и Уилл Смит
Джада с дочерью УиллоуДжада с сыном ДжейденомСемья Джады Смит