dlaczego ciąża umiera? Niestety, dziś coraz częściej kobiety znajdują się w sytuacji, gdy ich długo oczekiwana i planowana ciąża nagle kończy się zanikiem płodu. Nieudani rodzice w tej sytuacji doświadczają poważnego stresu i nie wiedzą, jak przetrwać to, co się stało.

W tym artykule powiemy ci, dlaczego płód zanika w czasie ciąży i co powoduje tę patologię w większości przypadków.

Dlaczego nadchodzi zamrożona ciąża?

Najczęstsze zanikanie płodu w czasie ciąży jest spowodowane następującymi przyczynami:

  1. Z reguły główną przyczyną, dla której ciąża ustaje w młodym wieku, stają się zaburzenia genetyczne w zarodku. W 70% przypadków odgrywa tu rolę dobór naturalny, który określa, czy dziecko powinno urodzić się chorym. Genetyczny "złom" może zostać przekazany płodowi zarówno przez matkę, jak i przez ojca.
  2. Od momentu poczęcia dziecka w organizmie przyszłej matki, ilość hormonów płciowych estrogenu i progesteron , a dla pomyślnego przebiegu ciąży ważna jest ich liczba i stosunek. Z powodu niedoboru progesteronu zarodek nie może stopniowo zdobywać przyczółków w macicy, co z kolei może prowadzić do zatrzymania jej życiowej aktywności.
  3. Ponadto wszystkie ciężarne znacznie obniżały odporność. Organizm przyszłej matki staje się niezwykle podatny na różne infekcje. W niektórych przypadkach czynniki zakaźne mogą wpływać na płód w utero , dlaczego jest zamrożona ciąża. Szczególnie niebezpieczne dla nienarodzonego dziecka jest nasilenie chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak chlamydie, ureaplazmoza, mykoplazmoza, kiła, rzeżączka, jak również zakażenie kobiety ciężarnej zakażeniem wirusem cytomegalii, toksoplazmozą i różyczką.
  4. W końcu niewłaściwy sposób życia przyszłej matki może prowadzić do poronienia płodu. W szczególności używanie alkoholu i narkotyków, palenie tytoniu, ciągły stres, praca w szkodliwych warunkach pracy, podnoszenie ciężarów, stosowanie niektórych leków - wszystko to może zepsuć okruchy jeszcze w brzuchu matki. dlaczego ciąża umiera w młodym wieku

Dzisiaj zanik płodu wynosi około 15% ciąż. Dla porównania, 30 lat temu odsetek ten nie przekraczał pięciu. Dlaczego więc teraz jest tyle zamrożonych ciąż? Oczywiście każdego dnia można winić wszystko za pogarszającą się sytuację środowiskową. Jednak nie zapominaj, że dziesiątki lat temu aborcje były wykonywane znacznie rzadziej, a wiek przyszłych matek często nie przekraczał 30 lat. Dzisiaj kobiety nie chcą zbyt wcześnie obciążać opieką nad dzieckiem i często podejmują decyzję o aborcji, za którą płacą w przyszłości.