Stan, gdy nagle i nagle w czasie ciąży zmniejsza mięsień łydki, jest znany wielu kobietom. Szczególnie ten stan wprowadza strach, jeśli przed ciążą tak się nigdy nie stało. W ciąży drgawki mięśnie łydek - dość powszechne zjawisko.

Jaki jest powód? Ból podczas drgawek wynika z faktu, że mięsień jest bardzo ostry i mocno zmniejszony, ale nie może się zrelaksować. Jeśli to zjawisko powraca z godną pozazdroszczenia regularnością, oznacza to brak wapnia, potasu i magnezu w organizmie.


Co zrobić, jeśli zmniejszają mięśnie nóg podczas ciąży?

Przede wszystkim musisz sprawić, by ból i skurcz ustąpiły. Aby to zrobić, spróbuj rozciągnąć zakontraktowane mięśnie. Jeśli stoisz w tym czasie, pochyl się i spróbuj wyciągnąć skarpetkę do siebie. Jeśli skurcze wpadły ci we śnie, musisz sięgnąć po nogę wyciągniętą na łóżku. Możesz masować dolną nogę, a jeśli z powodu brzucha nie osiągniesz jej, zapytaj o to swojego męża.

Drugą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli pociągasz mięśnie nóg podczas ciąży i masz skurcze mięśni łydek, jest poinformowanie o tym lekarza. Musi wyeliminować prawdopodobieństwo rozwinięcia się żylaków. żyły nóg . Jest to szczególnie niebezpieczne dla kobiet, które przed ciążą cierpiały na tę chorobę. W czasie ciąży, z powodu ściskania naczyń krwionośnych i upośledzenia prawidłowego krążenia krwi, sytuacja ulega tylko pogorszeniu.

Czasami przyczyna skurczów mięśni podczas ciąży może być ukryta w niewłaściwym ubraniu, co dodatkowo przyczynia się do naruszenia krążenia krwi w kończynach dolnych. Kiedy ciąża lepiej opuścić obcisłe spodnie, obcasy i długi spacer w tym wszystkim.

Oczywiście, najczęściej lekarz przepisuje preparaty potasu i magnezu kobietom w ciąży, a także wapń w postaci witamin i jej naturalnych źródeł - twarogu i innych produktów mlecznych. Aby uzupełnić organizm magnezem, musisz jeść więcej marchwi, orzechów, gryki, zieleni. Źródłem potasu są ziemniaki, suszone morele, banany, rośliny strączkowe.