bliźnięta chłopiec i dziewczynka Co oznaczają bliźnięta królewskie - tajemnica natury lub dar losu dla wybranych rodziców? Czy to może być poważny test? Oczywiście dwie podobne do siebie, ale jednocześnie heterogeniczne płcie - córka i synek - to prawdziwe szczęście. Ale jednocześnie - wielka odpowiedzialność, a jeśli dodasz ryzyko różnych odchyleń genów, może być dobrze, że takie pary spotykają się na tysiąc.

Według statystyk, bliźniaczki to chłopiec i dziewczynka - zjawisko tak rzadkie, że po poznaniu ciąży mnogiej, wielu matek i ojców, a nawet lekarzy, i nie zakładaj, że może się urodzić królewskie bliźnięta. Przecież dzieci uniseks, najczęściej są wynikiem zapłodnienia dwóch jaj, czyli bliźniaków, ale nie bliźniaków. Niemniej jednak historie są znanymi przypadkami, kiedy jednocześnie światło ukazało się bratu i siostrze, podobne do siebie jak dwie krople wody.

A więc bliźniaki, czy te same bliźniaki, urodzony chłopiec i dziewczynka z niemal identycznym zestawem genów? Spróbujmy to rozgryźć.

Czy podobny chłopiec i dziewczynka mogą być bliźniakami?

Niemożliwym jest zaprzeczyć temu faktowi i trochę światła zostało zrzucone przez naukę o tajemniczych narodzinach bliźniaków płci przeciwnej. Tak, może być, choć niezwykle rzadkie.

Wszyscy wiemy z lekcji anatomii, że bliźnięta pojawiają się z pojedynczej zygoty i mają ten sam zestaw chromosomów. Ale istnieje wiele czynników i niewytłumaczalnych procesów, w których pojawiają się bliźnięta: chłopiec i dziewczynka. Zastanówmy się, kiedy to możliwe:

  1. Jeśli jeden z bliźniaków chłopców "stracił" chromosom Y. Zjawisko to odnosi się raczej do liczby anomalii i jest określane jako zespół Turnera.
  2. Gdy jedno dziecko ma jeden dodatkowy chromosom X (zespół Clinfeltera).
  3. W przypadku, gdy jaja miał czas podzielić przed zapłodnieniem. W takich przypadkach nawożenie odbywa się za pomocą różnych plemników i jest prawdopodobne, że bliźnięta będą różnej płci.
  4. Jeśli jajko (samo jajo i jego ciało polarne) jest impregnowane dwoma męskimi komórkami. dzieci bliźnięta chłopiec i dziewczynka W takich przypadkach dzieci rodzą się zdrowe, bez jakichkolwiek anomalii genetycznych.

Jak wyobrazić bliźnięta chłopiec i dziewczynka?

Proces tworzenia się monozygotycznych heterozygotycznych bliźniąt jest bardzo skomplikowany i nie został w pełni zbadany. Dlatego, tak jakby rodzice nie chcieli urodzić bliźniąt chłopca i dziewczynki, jest praktycznie niemożliwe przewidzenie lub wywarcie wpływu na ten proces z góry. Chociaż nauka nie stoi w miejscu, a wraz z masowym wprowadzaniem zapłodnienia in vitro, przyszłe mamy i tatusiowie mają perspektywę w przyszłości, aby wstępnie uporządkować płeć dzieci i ich tożsamość.