Królewskie bliźniaki - mile widziana para dzieci dla wielu rodziców. Nic dziwnego - prawdziwy dar losu: od razu, jednym zamachem, zarówno chłopcem, jak i dziewczyną, co często jest pożądane dla rodziców. Szczęśliwi rodzice mogą w pełni cieszyć się wychowując syna i córki w tym samym czasie.

Co oznaczają bliźniaki królewskie?

Spójrzmy na historię. Narodziny bliźniąt w rodzinie monarchów oznaczały zagrożenie dla tronu. Przecież dwóch spadkobierców jest niezbędną wrogością i dzieli się. Ale narodziny płci przeciwnej oznaczały prawdziwie królewski dar. Chłopak stał się spadkobiercą, a córka mogła wyjść za mąż za dobro kraju.

Podwójna ciąża - rzadkie zdarzenie. Dla 85 dzieci urodzonych na całej planecie jest tylko jedna para bliźniaków, a heteroseksualne bliźnięta rodzą się jeszcze rzadziej.

Niemal we wszystkich przypadkach bliźnięta płci przeciwnej są braterskie lub dizygotyczne, w ludziach, o których mówią - bliźnięta.

Dzieje się tak również, gdy kobieta nosi i rodzi homoseksualne identyczne bliźnięta - bliźniaki jednojajowe. Chodzi o to, że jeden z bliźniaków (zwykle chłopiec) traci chromosom Y, w wyniku czego rodzi się dziewczyna. Ale to raczej anomalia niż norma.

Bliźnięta: chłopiec i dziewczynka - jak wychowywać?

Jeśli bliźnięta rodzą się jako chłopiec i dziewczynka, rosną i rozwijają się jak wszystkie bliźniaki. Jednocześnie mogą być absolutnie do siebie podobne lub być jak zwykli bracia i siostry - tylko trochę podobne.

Bliźniaki płciowe to wyjątkowa para dzieci. Oni, podobnie jak zwykłe bliźnięta i bliźnięta, dorastali razem w łonie matki, urodzili się tego samego dnia, ale mają jedno bliźnięta chłopiec Zasadnicza różnica dotyczy dzieci heteroseksualnych. Nie muszą szukać swojej indywidualności jako bliźniaczki tej samej płci, jest ona w nich osadzona przez naturę. Co więcej, te dzieci spędzają razem dużo czasu. Pomimo starszeństwa, prawie zawsze zabiera ją dziewczyna, wydaje się, że opiekuje się swoim bratem.

Dla rodziców narodziny bliźniaków płci przeciwnej są nie tylko radością, ale także pewnymi trudnościami. Są to różne ubrania, różne zabawki, różne podejścia do wychowania, a nawet pewne różnice w higienie.

W tym przypadku rodzice powinni wziąć pod uwagę, że zarówno fizjologicznie, jak i psychicznie, chłopiec i dziewczynka rozwijają się inaczej. Z reguły rozwój dziewczynki znacznie wyprzedza rozwój chłopca. Musimy traktować ich z taką samą miłością i tolerancją, w żaden sposób upokarzać lub izolować słabe lub silniejsze dziecko i nie porównywać tych dzieci.

Jeśli czekasz na królewskich bliźniaków lub już masz takie "podwójne szczęście" w swojej rodzinie, życzymy Ci, abyś wychował prawdziwie królewskiego syna i córkę od nich.