Korzyści z melona w czasie ciąży W okresie oczekiwania na dziecko przyszła mama powinna prawidłowo i w pełni jeść, aby jej ciało otrzymało wszystkie niezbędne witaminy i pierwiastki śladowe. Dlatego w diecie muszą koniecznie zawierać świeże owoce i jagody, w tym melony.

Jedną z najsmaczniejszych i niezwykle użytecznych roślin jest melon. Jej soczyste i dojrzałe owoce są lubiane przez niemal wszystkich ludzi, a przyszłe matki nie są wyjątkiem. W tym samym czasie melon dla kobiet w ciąży niesie ze sobą nie tylko korzyści, ale także krzywdę, o której powinieneś wiedzieć zanim zjesz tę słodką jagodę.

Korzyści i szkodliwość melona w czasie ciąży

Miąższ z melona zawiera ogromną ilość przydatnych substancji, takich jak kwas foliowy i askorbinowy, żelazo, fosfor, potas, magnez, sód, witaminy A, E, P, PP, B i inne. Ponadto jagoda zawiera pektyny i błonnik, które są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Ze względu na obecność bardzo potrzebnych składników, zalety melona w czasie ciąży stają się widoczne, a mianowicie:

  • Ta jagoda zwiększa nastrój, uspokaja i łagodzi stres;
  • melon pomaga podnieść poziom hemoglobina we krwi;
  • pobudza perystaltykę jelit i łagodzi zaparcia, często występujące w okresie oczekiwania na dziecko;
  • ta kultura melona, ​​spożywana w umiarkowanych ilościach, delikatnie usuwa nadmiar płynów z ciała przyszłej matki, co może zapobiec pojawieniu się obrzęk. Jednocześnie nadmierne spożywanie melona z tego powodu może zaszkodzić ciału kobiety w ciąży;
  • melon zapewnia produkcję nowych komórek krwi;
  • dzięki obecności silikonowej pulpy melonowej utrzymuje włosy, skórę i paznokcie w idealnie zdrowej kondycji.

Pomimo tego, że melon jest naprawdę bardzo użyteczny dla kobiet w ciąży, nie powinien być nadużywany - w okresie oczekiwania na dziecko dzienna porcja tej jagody nie powinna przekroczyć 200 gramów. Nawet mniej melonów może sobie pozwolić na kobiety w ciąży, jeśli zdiagnozują cukrzycę, zapalenie żołądka, wrzód trawienny i inne przewlekłe choroby narządów wewnętrznych. We wszystkich tych przypadkach, przed użyciem tej kultury melona zaleca się skonsultować z lekarzem.