Dlaczego temperatura dziecka nie jest bezpańska Czasami rodzice, którzy zdają się używać wszystkich znanych sposobów, aby pozbyć się dziecka gorączki i gorąca, po prostu nie mogą zrozumieć, dlaczego temperatura dziecka utrzymuje się. Rozważ przyczyny tego nieprzyjemnego, a czasem nawet niebezpiecznego stanu:

  1. Dziecko zostało zarażone jakimkolwiek poważnym wirusem i ma ARVI.
  2. Często infekcje bakteryjne, takie jak zapalenie ucha, zapalenie płuc, zapalenie nerek i ropne zapalenie tkanek (zapalenie tkanki łącznej lub ropień) często powodują gorączkę.
  3. Czasami gorączka dziecka nie zbacza z tropu, jeśli określony wirus przeniknął do jego ciała, na przykład rotawirus lub wirus Epstein-Barra.
  4. Poważna gorączka jest jednym z głównych objawów chorób, takich jak zapalenie mózgu (zapalenie mózgu) lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych). Można podejrzewać taką diagnozę, jeśli gorączce towarzyszą silne drgawki, wymioty, utrata przytomności, ból głowy itp.
  5. Nie jest wcale trudno zrozumieć, dlaczego małe dziecko ma wysoką temperaturę, jeśli jest bardzo ciasno owinięte, co uniemożliwia normalne przenoszenie ciepła lub przegrzewa się na słońcu.
Pierwsza pomoc

Wielu rodziców jest zagubionych i nie rozumie, co zrobić, jeśli temperatura dziecka nie zejdzie. Nic nie gubi się w wysokiej temperaturze u dziecka Wypróbuj następujące sposoby złagodzenia jego stanu:

  1. Jeśli rzuciłeś dziecko na paracetamol, spróbuj syropu, gdzie głównym składnikiem aktywnym jest ibuprofen i odwrotnie.
  2. Możesz wypróbować taki ludowy środek, jak pocieranie wodą-roztworem octanowym lub wodno-alkoholowym, który przygotowuje się w stosunku 1: 1.
  3. Odkryj dziecko i utrzymuj pokój w temperaturze nie większej niż 20 stopni, a także pij w małych porcjach, ale często.
  4. Jeśli nic nie pomoże, wezwij pogotowie.