Często pediatrzy przepisują leki naszym dzieciom, które zgodnie z instrukcją stosowania są przeciwwskazane u dzieci. Co zrobić, jeśli lekarz uznał za konieczne przepisanie swojemu dziecku sześcioraka w aerozolu, czy dziecko może je w ogóle podać, jeśli wkładka wyraźnie stwierdza coś przeciwnego? Przeczytaj o tym i innych aspektach używania heksorelu w naszym artykule.

Geksoral jest miejscowym środkiem antyseptycznym, który ma wpływ na większość szczepów znanych bakterii. Ma również lekki efekt znieczulający. Lek ten ma trzy formy uwalniania - spray (aerozol), roztwór do stosowania miejscowego i pastylek do ssania.

Wskazania heksalne to różne patologie stomatologiczne i laryngologiczne. Zapalenie jamy ustnej, ból gardła, choroby wirusowe, zapalenie gardła, choroby grzybicze jamy ustnej. Należy zauważyć, że nie ma specjalnej postaci dawkowania heksorelu dla dzieci.

Geksoral - przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania heksorelu:

  1. Wiek dzieci do 3 lat.
  2. Znane reakcje alergiczne na składniki leku.

Biorąc pod uwagę fakt, że pediatrzy często wyznaczają dzieci w szóstym roku, chciałbym bardziej szczegółowo rozważyć pierwsze przeciwwskazanie tego leku.

Zacznijmy więc od tego, że społeczeństwo kapitalistyczne wyróżnia się bardzo rozwiniętą strukturą prawną. Ludzie pozwania firm farmaceutycznych z powodu jakiegokolwiek nadzoru i często otrzymują bardzo duże odszkodowania. Dlatego instrukcja użytkowania, w każdy możliwy sposób "zapewnia" producenta leku.

Wróćmy do hexoral. Sam lek w żaden sposób nie wpływa na ciało dziecka, czego nie można powiedzieć o jednej z form uwalniania się od klątwy - aerozolu. W niektórych przypadkach, jak każdy inny lek w sprayu, może wywołać skurcz krtani. Oznacza to, że jeżeli ta pozycja nie jest zarejestrowana w aerozolach produkcji krajowej, nie oznacza to, że takie ryzyko nie istnieje. Jest dokładnie taki sam jak w przypadku Geksorala, a to tylko system opieki zdrowotnej w szczególności.

Dlatego, aby wydostać się z sytuacji, nasi lekarze zalecają Hexoral Spray do leczenia dzieci w wieku poniżej 3 lat tylko w szczególnych przypadkach, zwracając uwagę rodziców na fakt, że lek należy podawać nie w kierunku krtani, ale za policzek, aby uniknąć skurczu krtani .

Hexoral aerozol nie jest przeciwwskazany dla dzieci w wieku powyżej trzech lat, ale absolutnie nie zaleca się stosowania go u dzieci poniżej jednego roku, ponieważ dziecko nie jest w stanie, na żądanie rodzica, wstrzymać oddechu i nie połykać leku. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dziecko musi przetworzyć rany w jamie ustnej.

Nie używaj również hexoral do płukania gardła, jeśli dziecko nie rozumie, że musisz wypluć płyn z ust. Połknięcie leku jest wysoce niepożądane.

Hexoral - skutki uboczne

Ponieważ klątwa sześcienna nie jest wchłaniana, ale działa w miejscu użycia, zwykle jest dobrze tolerowana. W rzadkich przypadkach występują reakcje alergiczne na lek.

Przy długotrwałym stosowaniu heksorelu możliwe naruszenia smaku.

Hexoral dla dzieci

Przedawkowanie za pomocą heksorelu

Przedawkowanie hexour może wystąpić w przypadku niekontrolowanego stosowania leku przez dziecko. Ale dostając się do żołądka, hexoral przyczynia się do wymiotów, a zatem organizm oczyszcza się z leku.

Należy zauważyć, że hexoral zawiera 96% alkoholu, a jego spożycie jest niepożądane dla dziecka.

Specjalne instrukcje użytkowania

Możesz użyć Hexoral Spray, aby leczyć swoje dzieci, jeśli są one wystarczająco duże, aby prawidłowo wykonywać instrukcje, aby zapobiec niewłaściwemu stosowaniu leku i następującym po nim niepożądanym reakcjom.