syrop gedelix dla dzieci Jeśli chodzi o leczenie dziecka, każda matka próbuje wybrać nie tylko skuteczny lek, ale także najbezpieczniejszy. Ostatnio zaufanie troskliwych rodziców wygrało syrop Gödelix dla dzieci. Ten lek jest najczęściej przepisywany na kaszel przez pediatrów. Faktem jest, że lek ma oszczędny wpływ na organizm i jest całkowicie naturalny. Ponadto sorbitol, a nie cukier, działa jako słodzik w syropie. Dlatego lek jest bezpieczny nawet dla dzieci cierpiących na cukrzycę.

Skład syropu z kaszlem Gedelix dla dzieci

Głównym aktywnym składnikiem leku jest wyciąg z liści bluszczu. Zioło to jest bogate w witaminy A i E, garbniki, pektyny, gumę i kwasy organiczne. Jednak główną wartością są saponiny i jod - są obecne w liściach rośliny w dużych ilościach. To właśnie te substancje mają działanie antybakteryjne, zapobiegając w ten sposób rozwojowi patogennych bakterii w ludzkim organizmie. Również ekstrakt z liści bluszczu pomaga normalizować oddychanie i zmniejszać kaszel. Ważnym pomocniczym składnikiem leku jest olej anyżowy.

Brak cukru, fruktozy, etanolu, konserwantów i barwników w kompozycji leku umożliwia stosowanie syropu Gedelix do leczenia kaszlu u dzieci do roku rozpoczynającego się od urodzenia. W przypadku niemowląt lek jest rozcieńczany wodą przed użyciem.

Akcja narkotykowa

Syrop Gedelix dla dzieci jest bardzo skuteczny w schorzeniach górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel, na przykład zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy i oskrzeli, astma oskrzelowa, skurcz oskrzeli.

Wiele matek interesuje się pytaniem, jaki rodzaj kaszlu można zaaplikować dzieciom z syropem Gadelix. Należy zauważyć, że lek ten jest "dwa w jednym". Z jednej strony przyczynia się do rozcieńczenia plwociny i jej szybkiego uwalniania z płuc, dlatego często jest przepisywany mokrym kaszlem. Z drugiej strony medycyna jest doskonałym lekarstwem na suchy kaszel. Rozluźniając mięśnie oskrzeli, Gedelix pomaga złagodzić oddech. Ponadto, ze względu na swoje właściwości antybakteryjne, lek przywraca mikroflorę układu oddechowego.

Instrukcje użytkowania

Możesz nauczyć się przyjmować syrop Gedelix dla dzieci z załączonych instrukcji. Ale z reguły lekarze dostosowują dawkę w zależności od indywidualnych cech. Jeśli lekarz nie zaproponował reżimu leczenia, dawka syropu Gedelix dla dzieci poniżej jednego roku wynosi 2,5 ml raz na dobę. Po roku zwiększa się dawkowanie zgodnie z kategorią wiekową dziecka:

  • okruchy w wieku od 1 do 4 lat opierają się na 7,5 ml dziennie, podzielone na trzy dawki;
  • dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat - 10 ml dziennie w 4 połączeniach;
  • dzieci w wieku powyżej 10 lat - 15 ml dziennie w trzech dawkach po 5 ml.

Lek jest również stosowany do inhalacji. W tym przypadku jest on hodowany na pół z solą fizjologiczną, do procedury należy użyć nebulizatora.

Analogi syropu Gedelix dla dzieci

Jeśli lek nie jest dostępny w aptece w odpowiednim czasie, pojawia się pytanie, jak go zastąpić. Najbardziej popularnym analogiem Gadelix jest lek o nazwie Prospan. Jego głównym składnikiem jest suchy ekstrakt z liści bluszczu, co oznacza, że ​​ma takie samo działanie: wykrztuśne, mukolityczne i spazmolityczne.

Jeśli chodzi o politykę cenową, koszt leków jest prawie taki sam, chociaż w niektórych aptekach Prospan jest nieco droższy niż Gedelix.

Wśród innych analogów syropu Gedelix możliwe jest izolowanie preparatów Lazolvan i Erespal. Mają podobny mechanizm działania. Który z nich jest najbardziej skuteczny i bezpieczny w danym przypadku zależy od przebiegu choroby i występowania działań niepożądanych.