jak prawidłowo umyć nos niemowlęcia Przeziębienia u dzieci nie są rzadkie. Prawie każdy ARVI lub ARI towarzyszy uwalnianie dużej ilości śluzu, które gromadzi się w szczególności w kanałach nosowych i zatokach nosowych. Jej pojawienie się wiąże się z reakcją ochronną organizmu, która próbuje jak najszybciej usunąć patogen z organizmu.

Kiedy pojawiają się takie sytuacje, młodzi rodzice, obawiając się, że skrzywdzą dziecko, zapytani są o to, jak prawidłowo myć nos dzieciom, a co lepiej wykorzystać.

Jak i jak myć nos dla dzieci?

Aby złagodzić stan dziecka z przeziębieniem i pojawieniem się tak zwanego "smarkacza", każda matka powinna wiedzieć, jak prawidłowo umyć nos dziecku w domu i co jest potrzebne. W tej procedurze nie ma nic trudnego, ale musisz znać pewne niuanse.

Tak więc, jeśli dziecko nie ma więcej niż 1 rok, wtedy, aby prawidłowo wypłukać nos dziecka, lepiej zastosować środek, taki jak sól fizjologiczna. Jest sprzedawany w każdej aptece i jest niedrogi.

Idealnie, jeśli procedura jest wykonywana przez rodziców razem, tk. w większości przypadków dziecko stawia opór, a dostanie się do jego małego kanału nosowego jest bardzo trudne. Najpierw musisz dać dziecku pozycję poziomą, podczas gdy nie jest konieczne, aby rzucić głową, w przeciwnym razie całe rozwiązanie będzie w nosogardzieli i dziecko może się dusić. Następnie za pomocą pipety wkroplić 3-4 krople roztworu do każdego kanału nosowego. Po zabiegu postaraj się, aby dziecko leżało przez 2 minuty, aby roztwór wszedł głęboko w kanał nosowy. Następnie poproś dziecko, aby wysadziło nos, jeśli potrafi to zrobić, lub usuń roztwór za pomocą ślinociągu za pomocą aspiratora.

Zwykłą sól fizjologiczną można zastąpić solą, przygotowaną samodzielnie. Wystarczy wziąć 10 g soli i rozpuścić w 1 litrze przegotowanej wody.

Co należy wziąć pod uwagę podczas mycia nosa dziecka?

Jeśli bardziej doświadczone matki wiedzą, jak prawidłowo przepłukać nos niemowlę solą fizjologiczną jak myć nos roztworem soli fizjologicznej dziecka wybór tak zwanego "narzędzia" do procedury dla wielu przyczyn trudności.

Głównym błędem popełnianym przez nowo powstałe mamy jest użycie aspiratorów w kształcie gruszki. Ten rodzaj urządzenia doskonale nadaje się do czyszczenia kanałów nosowych i może być używany do usuwania nadmiaru płynu, a nie do jego wprowadzania. Stworzenie zwiększonego ciśnienia w jamie nosowej może prowadzić do pojawienia się płynu w trąbce Eustachiusza, który jest obarczony zapaleniem ucha środkowego, - zapalenie ucha środkowego.

Jeśli mówimy o tym, jak prawidłowo wypłukać nos dziecka z migdałkami, to podczas tej procedury należy przestrzegać wszystkich powyższych zasad.