Równiarki z opadniętymi zębami przednimi - znajomy obraz? Oto, do czego doprowadziła Matka Natura, że ​​zęby mleczne są zastępowane przez stałe w wieku sześciu lat, dlatego też przy ich pierwszym "pierwszym dzwonku" dzieci powinny pojawić się właśnie w tym, a nie w najbardziej reprezentatywnej formie.

Najważniejszym pytaniem dla rodziców jest to, co zrobić z zębem dziecka, które zaczęło się chwiejnie - czy czekać na to, że sam rzuci się, pomóc mu wyciągnąć rękę, czy pójść do dentysty?

Czy muszę wyciągać zęby mleczne?

Wiele osób uważa, że ​​głównym wskazaniem do usunięcia zębów mlecznych jest pojawienie się nowego zęba zamiast starego zęba. Jednak nie jest to reguła bezwarunkowa. Jeśli pojawił się tylko ząb, może warto poczekać kilka dni - a poprzedni wypadnie sam.

Jeśli tak się nie stanie, jak wyciągnąć ząb mleczny?

Niech twoje dziecko zetrze coś twardego, jabłko lub marchewkę. Dziecko może oszukiwać, być ostrożnym i zacząć żuć po drugiej stronie. W takim przypadku obiecaj dziecku nagrodę za ząb. Powiedz mi na przykład, że dostanie za to upragnioną zabawkę. Być może przekona to go, aby się nie bał.

Inną sprawdzoną metodą na przestrzeni lat jest mocowanie zęba za pomocą mocnej nici, rozpraszanie uwagi dziecka i gwałtowne wyciąganie w pionie z dziąsła. Staraj się nie odsuwać, więc rana będzie mniejsza. Nie zapomnij dać dziecku do płukania jamy ustnej antyseptycznie lub zanurzyć w nim wacik.

W jaki sposób dzieci usuwają zęby mleczne?

W jaki sposób dzieci usuwają zęby mleczne od dentysty?

Jeśli jednak zauważysz intensywny rozwój zęba molowego, a mleczny, pomimo obciążenia, nie wypadnie, będziesz musiał zabrać dziecko do dentysty.

Lekarze używają specjalnych szczypiec do usuwania zębów dziecięcych od dziecka, które są zaprojektowane dla delikatnego zęba mlecznego dziecka (aby nie zmiażdżyć go podczas rozciągania) i nie pozwalają zębowi przejść do dziąsła podczas operacji.

Unikaj wizyty u dentysty na temat ząbku dziecka w niewoli może pomóc regularne porady prewencyjne od specjalisty, który zauważy z czasem możliwe problemy dziecka w jamie ustnej.