Bactisubtil jest probiotykiem, czyli lekiem normalizującym mikroflorę jelitową. Skład baktisubtilu obejmuje zarodniki kultury bakteryjnej Bacillus cereus. Zarodniki te są odporne na kwaśne środowisko soku żołądkowego, więc bakterie wykiełkują z zarodników i zaczynają działać już w jelicie. Jak działają? Uwolnione enzymy hamują rozwój bakterii chorobotwórczych, działają przeciwbiegunkowo, przeciwdrobnoustrojowo, a także pomagają rozkładać tłuszcze, białka i węglowodany. W rezultacie procesy gnicia i fermentacji nie występują w jelicie, a osoba pozbywa się nieprzyjemnych objawów z tym związanych. Bactisubtil jest kompatybilny z antybiotykami i sulfonamidami, dlatego często są one przepisywane jako metoda kompleksowa w kompleksowej terapii chorób zapalnych jelit.

Wskazania do stosowania baktisubtila

  • dysbioza;
  • kompleksowa terapia ostrych infekcji jelitowych: dyzenteria, salmonelloza, gronkowiec, rotawirus i inne infekcje;
  • biegunka, w tym przewlekła;
  • zapalenie okrężnicy;
  • zapalenie jelit - zapalenie jelita grubego i jelita cienkiego;
  • zapalenie jelit - zapalenie jelita cienkiego;
  • upośledzenie funkcji jelit spowodowane antybiotykami, chemioterapią i radioterapią.

Przeciwwskazania do stosowania bactisubtilu to stany pierwotnego niedoboru odporności, a także nadwrażliwość na składniki leku (z wyjątkiem wysuszonych zarodników bakterii, zawiera również węglan wapnia, tlenek tytanu, żelatynę i kaolin (biały muł) jako substancje pomocnicze).

Jak stosować bactisubtil?

Bactisubtil przyjmuje się godzinę przed posiłkiem, popijając odpowiednią ilością wody. Woda nigdy nie powinna być gorąca, aby nie zabijać zarodników bakterii. Z tego samego powodu nie należy pić alkoholu podczas przyjmowania leku Bactisubtil.

Dawkowanie produktu leczniczego Bactisubtil dobiera się indywidualnie, w zależności od wagi i wieku pacjenta, ale od stopnia nasilenia choroby. Tak więc, w przypadku ostrych chorób jelit, przepisać 3-6 kapsułek leku na dobę. W ciężkich przypadkach dzienną dawkę zwiększa się do 10 kapsułek. W przypadku chorób przewlekłych przepisywane są 2-3 kapsułki dziennie.

Bactisubtil dla małych dzieci

Zgodnie z instrukcjami dotyczącymi stosowania bactisubtilu, lek można przyjmować tylko u dzieci w wieku powyżej 5 lat. To ograniczenie wynika z leku w postaci leku: trudno dziecku połknąć kapsułkę. Dlatego jeśli twoje dziecko ma mniej niż 5 lat, a lekarz przepisał mu baktisubtil, nie martw się, zaufaj lekarzowi i daj dziecku lek w następujący sposób: otwórz kapsułkę i wymieszaj jej zawartość z małą ilością wody, soku, mleka lub mleka. Możesz to zrobić, na przykład, w łyżce stołowej. W tej postaci bactisubtil można podawać dzieciom do roku. Bactisubtil jest bezpieczny dla noworodków - jest z powodzeniem stosowany w leczeniu dysbakteriozy i infekcji jelitowych u najmłodszych.

skład baktisubtil

Czasami baktisubtil staje się prawdziwym zbawieniem dla młodych matek: pomaga kolce w brzuchu; z problemami trawiennymi związanymi z wprowadzeniem żywności uzupełniającej; z zaburzeniami jelit o charakterze alergicznym. Czasami przewód pokarmowy dzieci po prostu nie radzi sobie z drobnoustrojami, które wpadają w ciało małego badacza, wciągając do ust różne, w tym niezbyt czyste, przedmioty. Właśnie wtedy leki probiotyczne przychodzą na ratunek. Takich jak bactisubtil.

Bactisubtil można kupić w aptece bez recepty, jednak zanim zaczniesz podawać to dziecku, skonsultuj się z pediatrą - musi on ustalić dla twojego dziecka dawkę dzienną i czas trwania leczenia.