emolienty u dzieci z atopowym zapaleniem skóry Atopowe zapalenie skóry jest bardzo rozpowszechnioną chorobą u małych dzieci. Pozbycie się nieprzyjemnych objawów może być dość trudne i bardzo ważne w leczenie Tę dolegliwość odgrywa właściwa opieka nad skórą dziecka. W celu ochrony delikatnej skóry okruchów przed działaniem czynników drażniących, aby zapobiec wysychaniu i odtworzeniu warstwy tłuszczu, często stosuje się produkty kosmetyczne zawierające składniki tłuszczowe zwane środkami zmiękczającymi.

W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo stosować emolienty, kiedy atopowe zapalenie skóry u dzieci i podaj listę najbardziej popularnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji delikatnej skóry noworodków i starszych dzieci.

W jaki sposób emolienty są stosowane w atopowym zapaleniu skóry u dzieci?

Podczas korzystania z emolentov zaleca się przestrzegać następujących zasad:

 1. Jeśli dotknięty obszar znajduje się wyłącznie na powierzchni okruchów, lepiej użyć lekkiego, odżywczego mleka lub emulsji o wysokiej zawartości emolientów. Aby zadbać o ciało, które ma rozległe zmiany, nałóż krem ​​i maść.
 2. Stosowanie środków zmiękczających na skórze dziecka powinno być nie więcej niż 4 razy dziennie.
 3. Najlepiej traktować skórę natychmiast po kąpieli, ale przed zabiegiem twarz i ciało dziecka powinny być lekko zmoczone miękkim ręcznikiem.
 4. 4. Podobne produkty do leczenia noworodków należy stosować w taki sposób, aby wydać około 150 ml na tydzień. U starszych dzieci objętość wymaganego produktu zależy od powierzchni dotkniętej powierzchni. W każdym przypadku zaleca się nakładanie kremu lub mleka dość obficie, kilka razy dziennie.
Najbardziej popularne emolienty

Najczęściej następujące kosmetyki są używane do pielęgnacji skóry noworodków i starszych dzieci, które można kupić w większości sklepów:

 1. Seria produktów "Oilatum" (Oilatum), która obejmuje żel pod prysznic, mydło do kąpieli, krem ​​i emulsję.
 2. "Topicrem" to lekka i delikatna emulsja do twarzy i ciała francuskiego producenta Nigy Laboratoires.
 3. Gamma oznacza "Lipikar" (Lipikar) z "La Roche" (La Roche-Posay) - krem, balsam, emulsję i inne produkty kosmetyczne, które są zalecane przez dermatologów Ukrainy i Rosji w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci w różnym wieku.
 4. emolienty z atopowym zapaleniem skóry
 5. Linia kosmetyków "A-Derma" (A-Derma), która obejmuje śmietankę, mleko, żel, szampon, balsam do skóry atopowej i inne produkty.
 6. Balsam, mleko i śmietana "Dardia" (Dardia).
 7. Seria produktów kosmetycznych "Oillan" (Oillan), która obejmuje emulsję, produkt do kąpieli, krem, balsam, mydło i tak dalej.
 8. Mleko i śmietana "Physiogel" (Physiogel Hipoalergiczny).

Pomimo faktu, że koszt takich funduszy jest dość wysoki, nie należy ich kupować na przyszłość. Ponieważ okres trwałości otwartej butelki z emolentov jest bardzo krótki, konieczne jest zakup kosmetyków, biorąc pod uwagę obszar uszkodzenia na skórze dziecka.