jak określić zapalenie wyrostka robaczkowego u dziecka Zapalenie wyrostka robaczkowego lub zapalenie wyrostka robaczkowego może wystąpić u każdej osoby. Płeć i wiek nie mają tu znaczenia, ponieważ każdy ma ten organ od urodzenia. Choroba ta odnosi się do tych, w których pomoc dla dziecka powinna być udzielona natychmiast, więc wszystkie matki i ojcowie muszą wiedzieć, jak rozpoznać zapalenie wyrostka robaczkowego u dziecka.

Jak manifestuje się zapalenie wyrostka robaczkowego u niemowląt?

Trudno jest wymienić bardzo małe dzieci, które wciąż nie potrafią mówić, powód płaczu, ponieważ jest to pierwszy objaw tej choroby. Oprócz tego zarówno wymioty, jak i biegunka, jak również odmowa jedzenia, mogą pomóc rozpoznać zapalenie wyrostka robaczkowego u niemowlęcia. Przy dotykaniu brzucha, płacz i krzyki będą się nasilać, a stopy dziecka będą przyciśnięte do pępka. Ponadto bardzo ważnym symptomem jest temperatura. Szybko rośnie u dziecka i po godzinie osiąga 39-40 stopni.

Jak zdiagnozować zapalenie wyrostka robaczkowego u starszego dziecka?

Ból brzucha występuje z różnych przyczyn, i zapalenie wyrostka robaczkowego - to nie jest wyjątek. Jednakże, oprócz silnego dyskomfortu w jamie brzusznej, dziecko ma objawy, które pozwalają zrozumieć, że dziecko, zarówno jedno, jak i starsze, ma zapalenie wyrostka robaczkowego:

  • Nagle wymioty i niestrawność;
  • utrata apetytu;
  • z palpacją brzucha i przysiadaniem ból wzrasta;
  • dziecko może czuć się bardzo sucho w ustach;
  • temperatura ciała wzrasta do 37,5, ale w niektórych przypadkach może być nieobecna.

Warto zauważyć, że ostre ból w całym odwłoku trwa około 12 godzin, po czym zmienia swój charakter i staje się głupi. Ponadto zmienia się jego lokalizacja: teraz zakłóci okruchy w prawym dolnym rogu.

Jak sprawdzić zapalenie wyrostka robaczkowego u dziecka?

Główną metodą diagnozy tej choroby jest palpacja. Trudno jest zrozumieć, jak żołądek boli z zapaleniem wyrostka robaczkowego u dzieci, ale możliwe jest zidentyfikowanie miejsca najsilniejszej lokalizacji dyskomfortu, a zatem podejrzenie choroby. Aby to zrobić, delikatnie, czterema palcami (z wyjątkiem dużego), połączonymi ze sobą, naciśnij obszar poniżej pępka po prawej stronie, następnie w okolicy nadbrzuszu (górny brzuch, w połowie drogi między łukami żebrowymi), a następnie w lewo pod pępkiem. jak objawia się zapalenie wyrostka robaczkowego u dzieci Jeśli miękisz rozwinie się zapalenie wyrostka robaczkowego, ból, którego doznaje podczas dotykania prawej strony brzucha, prawie zawsze, będzie silniejszy niż wszystkie inne obszary.

Podsumowując, chcę zauważyć, że każdy silny dyskomfort w jamie brzusznej, szczególnie jeśli towarzyszą mu wymioty, biegunka i gorączka, powinien wywoływać niepokój wśród rodziców. Aby zidentyfikować zapalenie wyrostka robaczkowego u dziecka pomoże zarówno powyższych objawów i palpacji. Przy najmniejszym podejrzeniu tej choroby, wezwij pogotowie, ponieważ zapalenie wyrostka robaczkowego nie jest dolegliwością, z którą żartujesz.