Wszystkie dzieci czasami chorują i kaszlą. A kiedy tak się dzieje, każda mama i każdy tata zaczyna zastanawiać się, jak pomóc okruchowi, jak złagodzić jego stan. Kaszel jest ochronną reakcją organizmu na wnikanie toksyn, wirusów lub nawet banalnego pyłu do ludzkiego układu oddechowego. Kaszel, szczególnie suchy, pogarsza i tak już nieistotny stan zdrowia dziecka, więc trzeba z nim walczyć. I tu Bromhexine dla dzieci może przyjść z pomocą - lek, który zdobył uznanie pediatrów na całym świecie. W aptekach można znaleźć Bromgeksynę produkowaną przez wiele firm i w różnych formach uwalniania: to syrop, tabletki, krople i drażetki. Bromheksyna ma doskonałe właściwości wykrztuśne i przeciwkaszlowe.


Wskazania do stosowania i działania niepożądane bromheksyna

Bromheksyna jest przepisywana dzieciom z różnymi przeziębieniami z lepką plwociną: ARD, zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy i oskrzeli, zapalenie płuc, astma oskrzelowa, gruźlica płuc i wiele innych. Jeśli Twoje dziecko przeszło operację, Bromheksyna może zostać przepisana na plwocinę w oskrzelach.

Wszyscy rodzice są zaniepokojeni pytaniem, czy możliwe jest podanie bromu ksylu dzieciom, niezależnie od tego, czy jest to szkodliwe dla delikatnego ciała dziecka. Lek ten nie ma negatywnego wpływu na dzieci, ale należy pamiętać, że w bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić działania niepożądane w postaci bólu głowy, nudności, a nawet wymiotów, zaburzeń pracy przewodu żołądkowo-jelitowego. Jeśli dziecko jest uczulone na składniki bromheksyny, lek nie powinien być podawany takiemu pacjentowi. Ponadto bromeksyna jest przeciwwskazana u dzieci z chorobą wątroby lub nerek. Ale tabletki bromuksynowe dla dzieci można podawać tylko w wieku sześciu lat.

Łatwy w użyciu dla dzieci syrop Bromhexine Berlin Hemi. Dzieci syropowe piją z przyjemnością, choć mają lekko gorzki smak, ale jednocześnie pomagają pozbyć się natarczywego kaszlu. Działanie syropu bromoheksynowego u dzieci zależy od zdolności leku do rozcieńczania plwociny i ułatwiania jej usuwania z dróg oddechowych dziecka.

Dawka broheksyna dla dzieci

W przypadku małych dzieci w wieku poniżej jednego roku nie zaleca się stosowania bromheksyny, ponieważ nie mogą one jeszcze prawidłowo kaszlnąć, co jest obarczone stagnacją plwociny i przedłużeniem choroby.

  • od dwóch do sześciu lat syrop z bromku ksylu przeznaczony dla dzieci jest przepisywany trzy razy dziennie, 2,5-5 ml;
  • w wieku od sześciu do czternastu lat dawka bromheksyny dla dzieci wynosi 0,5-1 tabletek 3-4 razy dziennie lub 5-10 ml syropu;
  • starsze dzieci są przepisywane Bromhexine w tabletkach 1 szt. 3-4 razy dziennie, czasami można podać 2 tabletki 2-3 razy dziennie.

Bromheksyna dla dzieci dostępna jest również w kroplach zawierających anyż i olej z kopru włoskiego. Jednak musimy pamiętać, że w bromheksyna berdine hei dla dzieci Skład tej postaci leku obejmuje etanol, dlatego krople mogą być używane tylko przez dzieci w wieku od dwunastu lat. W ciężkich przypadkach bromeksynę podaje się dożylnie. Poprawa po przyjęciu bromheksyny na kaszel u dzieci zwykle występuje 4-6 dni od rozpoczęcia leczenia.

Bromheksyny nie można łączyć z przyjmowaniem leków hamujących kaszel, ponieważ może występować zastoinowy stan zapalny w płucach. Podczas leczenia dziecka bromokseną rodzice nie powinni zapominać, że muszą podać wystarczającą ilość płynu, co pomaga rozrzedzić plwocinę i przyspiesza eliminację toksyn z organizmu. Leczenie małych dzieci należy łączyć z masowaniem klatki piersiowej dziecka, aby poprawić działanie wykrztuśne. Cóż, a co najważniejsze - przed rozpoczęciem leczenia należy zawsze skonsultować się z pediatrą.