Głównym składnikiem, który stanowi podstawę elaru jest karnityna. Dzięki karnitynie następuje rozkład tłuszczów - najważniejszego źródła energii dla organizmu człowieka. Karnityna jest podobna w składzie do witamin z grupy B. Narażenie na niektóre czynniki może powodować niedobór karnityny w organizmie człowieka. Niedobór karnityny jest szczególnie szkodliwy dla życia dziecka, ponieważ bez niego rozwój i rozwój układu mięśniowego i nerwowego są po prostu niemożliwe. Z powodu braku karnityny metabolizm tłuszczów jest zaburzony, może wystąpić ubytek. Elkar pomoże wypełnić zapasy karnityny i dostosować metabolizm.

Lekarz może zalecić przyjmowanie kropli samochodowych dzieciom do roku, jeśli:

 • dziecko doznało urazu porodowego lub cierpiało na uduszenie - aby zrekompensować organiczne uszkodzenia układu nerwowego;
 • dziecko źle ssie pierś - w celu stymulowania odruchów pokarmowych;
 • dziecko ma obniżony ogólny ton ciała;
 • dziecko jest przedwcześnie urodzone lub ma niską masę ciała, przybiera na wadze w wolnym tempie - w celu pobudzenia apetytu;
 • dziecko ma lub miało jedynie operację stymulującą wytwarzanie czerwonych krwinek i zwiększającą ich żywotność, poprawia przepływ krwi i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi.

Rodzice powinni pamiętać, że sama tylko niedowaga nie jest bezpośrednim warunkiem wstępnym przepisywania niemowlęciu niemowląt. Lekarz musi dokładnie ocenić stan dziecka, jego apetyt, zachowanie. Dziecko nie wykazuje nadmiernego lęku, je dobrze, jest regularnie opróżniane, śpi zdrowo, a lekarz zaleca picie elka? W takim przypadku warto zapytać o opinię innego specjalisty.

W jaki sposób iw jakiej dawce należy przyjmować dzieci elkar?

Dzienna dawka leku podzielona jest na dwie lub trzy dawki. Przed zażyciem kropli rozcieńczamy wodą i dajemy dziecku 30 minut przed jedzeniem. Poprawi to absorpcję leku i sprawi, że efekt jego odbioru będzie najsilniejszy.

Dawkowanie Elcar dla dzieci

 • noworodki dają Elkara 2 razy dziennie, nie więcej niż 4-10 kropli na raz;
 • dzieci do roku dostają 10 kropli 3 razy dziennie;
 • dzieci od roku do 6 lat przyjmują elkara 2-3 razy dziennie, nie więcej niż 14 kropli;
 • dzieci w wieku 6-12 lat przyjmują Elkara 2-3 razy dziennie, nie więcej niż ¼ łyżeczki na raz.

Jak dać dziecku elkara?

 • przed zażyciem noworodków elkar należy rozcieńczyć krople w następujących proporcjach: 3 ml 20% leku na 200 ml 5% roztworu glukozy. Otrzymany roztwór daje 10-25 ml na pół godziny przed karmieniem;
 • Do dzieci do roku lepiej jest dodać preparat w słodkich napojach - soki, kompoty, kissels;
 • Aby uzyskać maksymalne wyniki, leczenie kroplami elkar należy podawać dzieciom w kursach po sześć miesięcy. Konieczna jest przerwa między 4-8 tygodniami między kursami.
elkar upada na dzieci

Dawanie kropli dzieciom elkar natychmiast czekać na efekt nie jest tego warta. Najprawdopodobniej pierwsze rezultaty pojawią się w okresie od 2 tygodni do miesiąca. W rezultacie bardzo ważne jest, aby lekarz stale monitorował korzystanie z samochodu przez dzieci, a zwłaszcza przez dzieci w wieku do jednego roku życia. Rodzice powinni także dokładnie monitorować zmiany w zachowaniu dziecka.

Przeciwwskazanie do przyjęcia Elkara to tylko jedna - indywidualna nietolerancja leku. Zwykle krople elkara są dobrze tolerowane przez dzieci, ale jest szansa, że ​​Twoje dziecko zażyje elkara negatywnie i stanie się drażliwe, płaczliwe i zbyt pobudliwe. Może wystąpić ból w jamie brzusznej, utrata apetytu. Mocz może uzyskać ostry specyficzny zapach. Gdy tylko rodzice zauważą takie zmiany u dziecka, powinni skontaktować się z lekarzem w sprawie częściowego lub całkowitego anulowania pociągu.