bakteryjne zapalenie spojówek u dzieci Dzieci, jak wszyscy dorośli, są chorzy. I to wydarzenie czasami zaskakuje rodziców. Możliwe, że położyli dziecko do łóżka, ale po chwili obudził się i nie może otworzyć oczu niezależnie, ponieważ utknęli razem. Tak więc bakteryjne zapalenie spojówek objawia się u dzieci, których leczenie należy rozpocząć szybko. Przed zakupem leku możesz zrobić za pomocą improwizowanych środków, aby przynajmniej w jakiś sposób pomóc dziecku.

Środki ludowe

Wcześniej każda rodzina wiedziała, co leczyć bakteryjne zapalenie spojówek u dziecka, jeśli pod ręką nie ma produktów aptecznych:

  1. Przepłucz oczy mocnymi liśćmi herbaty. Aby to zrobić, weź czarną herbatę bez dodatków i zaparz ją. Ochłodź liście herbaty i usuń ropę z oczu dziecka za pomocą wacika.
  2. Przepłucz oczy naparem nagietka. Będziesz potrzebował kwiatów nagietka, które można kupić w dowolnej aptece i gorącej przegotowanej wody. 1 łyżkę deserową kwiatów umieszcza się w emaliowanych naczyniach i zalewa wodą. Następnie przez 15 minut nalegaj na kąpiel w wodzie. Aby umyć oczy, napar powinien zostać wyciśnięty z kwiatów nagietka, schłodzony do temperatury pokojowej i rozcieńczony przegotowaną wodą do objętości 200 ml.
Leki dla dzieci

Ropne wydzielanie z oczu dziecka, suchość oka i wokół niego, zaczerwienienie to główne objawy bakteryjnego zapalenia spojówek u dzieci, których leczenie i leki, z których będziesz korzystać, powinny być omówione z lekarzem. Pediatra doradzi Ci, jak szybko wyleczyć bakteryjne zapalenie spojówek u dzieci i jakie są koszty zakupu leków. Najczęstsze z nich to krople do oczu:

  1. Ophthalmoferon. Krople te mają działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne i immunomodulujące. Jednym ze składników tego leku jest dimedrol, który ma działanie antyalergiczne i przeciwbólowe. Jednak jego zawartość jest tak mała, że ​​lek można podawać od samego urodzenia dziecka.
  2. Albucid. Ten lek ma działanie przeciwdrobnoustrojowe. Dzieci powinny używać 20% roztworu. Mianowany od pierwszych dni życia.
  3. Fucitalmic. Lek ten bardzo dobrze zwalcza objawy bakteryjnego zapalenia spojówek. Po nałożeniu palenie i swędzenie są szybko eliminowane. Leczenie tym lekiem jest przepisywane od urodzenia. niż w leczeniu bakteryjnego zapalenia spojówek u dziecka

Leczeniem bakteryjnego zapalenia spojówek u dzieci mogą być nie tylko krople, ale także maści. Z tych ostatnich można zalecić niedrogą, ale skuteczną maść erytromycynową , a także lek Torbeks . Są to antybiotyki o szerokim spektrum działania, które mają właściwości bakteriobójcze.

Tak więc podczas leczenia dowolnej choroby pożądane jest skontaktowanie się ze specjalistą. Pamiętaj, że bardzo ważne jest nie tylko, aby pomóc dziecku w wyzdrowieniu, ale także aby mu nie zaszkodzić, robić sobie leki, więc lepiej zasięgnąć porady lekarskiej od lekarza.