Jeśli pewnego dnia lekarze całego świata zbiorą się podczas międzynarodowych konsultacji w celu ustalenia listy najczęstszych chorób, to na tej liście będzie prawdopodobnie prowadzone "banalne ORVI". Ale czy jest to banalne, jak nam się często wydaje?

Kiedy dziecko otrzymuje ARVI na prawdę, częstość występowania tej choroby z jakiegoś powodu nie jest zbyt pocieszająca dla zwierząt domowych. Rozważmy główne objawy ARVI u dzieci.

Co to jest ARVI?

ARVI - ostra infekcja wirusowa dróg oddechowych - choroba górnych dróg oddechowych, przenoszona przez unoszące się w powietrzu kropelki. Oznacza to, że podczas całowania, przy użyciu zwykłych przyborów, w zamkniętych, niewystarczająco wentylowanych pomieszczeniach. SARS obejmuje infekcje grypy i rinowirusa, infekcje z towarzyszącymi objawami nieżytów (zaczerwienienie gardła, katar, kaszel).

Objawy SARS u dzieci

Zwykle ostra choroba dróg oddechowych zaczyna się od "nieszkodliwych kichnięć". W wyniku uderzenia infekcji na błonie śluzowej nosa organizm dziecka stara się wyeliminować wroga. Ponadto, proces ten nasila się, a kichanie dodaje się do kichania. Wraz ze śluzem niechciany wirus musi opuścić ciało. (Dlatego tak ważne jest, aby uzupełnić płyn w czasie, dziecko nie poradzi sobie bez niego, a wirus może stać się panem sytuacji).

Ponadto dzieci z ARVI mogą skarżyć się, że mają bóle głowy, pióra, nogi, plecy i zaczynają pocierać oczy. Podobnie jak u dorosłych, chorobie ARVI u dzieci towarzyszą bóle głowy, bóle stawów, bóle gałek ocznych ... Na początku SARS wielu dzieciom towarzyszą również wymioty i luźne stolce. To, że twoje dziecko wymiotuje, gdy zachoruje, ale sąsiad nie, nie oznacza, że ​​twoja choroba jest wyjątkowa. Wirus może być taki sam. Właśnie z powodu jego budowy organizm twojego dziecka radzi sobie z początkiem choroby, "zrzucając balast". (Jednak możliwe jest, że tłuste serniki są winne za wszystko, z czym próbowaliście karmić dziecko? - to jedzenie nie ułatwi chorym dzieciom powrotu do zdrowia, należy je zostawić na później).

Temperatura SARS u dzieci nie może wzrosnąć zbyt wysoko (i utrzymywać ją na poziomie około 37 ° C), jednak może osiągnąć 39,5 ° C. W drugim przypadku jest oczywiste, że organizm postrzega atakującego wirusa jako groźny. To przy pomocy wysokiej temperatury próbuje zniszczyć wroga.

ESR, wskaźnik krwi, który określa procesy zapalne w organizmie, z ARVI u dzieci nie podnosi się zbyt wysoko. Inaczej jest z tym wskaźnikiem, jeśli infekcja bakteryjna łączy się z chorobą wirusową.

Powikłania SARS u dzieci

Podczas gdy "proste ORVI" nie powoduje wiele uszkodzeń ciała i 5-7 dni po wystąpieniu choroby z prawem objawy SARS u dzieci opieka nad dzieckiem jest przywrócona, a dołączenie składników bakteryjnych może spowodować poważne komplikacje.

Jak ustalić początek choroby bakteryjnej? Jeśli dziecko poprawiło się trzeciego dnia wirusa, ale po kilku kolejnych dniach stan się pogorszył, temperatura zaczęła wzrastać (i nawet była wyższa niż w pierwszych dniach choroby) - wskazuje to na przywiązanie do infekcji bakteryjnej. W takim przypadku (i tylko w tym przypadku) antybiotyki muszą być stosowane w leczeniu ARVI.

Należy również powiedzieć, że SARS u niemowlęcia może występować w bardziej ostrej postaci niż u starszych dzieci, ale dla nich wzrost temperatury jest niepożądany i niebezpieczny. Dlatego, gdy ARVI u dzieci poniżej jednego roku nie należy angażować się w samodzielne leczenie.