dlaczego dzieci jedzą robaki z nosa Złe nawyki wybierania suchych nosa z nosa są bardzo częste u małych dzieci. Czasami ten obsesyjny ruch utrzymuje się w świadomej dorosłości. Jednak z punktu widzenia fizjologii zwyczaj szturchania w nosie to po prostu czyszczenie. Kiedy w nosie wytworzy się wysuszona skorupa, oddychanie staje się trudne, a on chce oczyścić jamę nosową i swobodnie oddychać w dowolny sposób.

Jednocześnie wielu rodziców zauważa, że ​​ich dziecko nie tylko wybiera ławice nosa, ale także je. Mamy i tatusiowie bardzo obawiają się tak złego nawyku ich dziecka i karania okruchów, jeśli tak jest. W międzyczasie warto dowiedzieć się, dlaczego dzieci jedzą kapsułki do nosa i czy należy je za to skarcić.

Dlaczego dzieci jedzą drani?

W rzeczywistości nie ma nic złego w tym złym nawyku, ponieważ dziecko w ten sposób zna tylko świat. Każde dziecko prędzej czy później zawsze zastanawia się, gdzie kozyavki pojawiają się w jego nosie i na czym one polegają. Nieświadomie usuwając wysuszoną skorupę z nozdrza, dziecko może spróbować tego, aby zrozumieć, skąd pochodzi.

W przyszłości taki obsesyjny ruch zostanie powtórzony po prostu z powodu nudy lub czegokolwiek innego. W sytuacji, gdy oddychanie okruchów stanie się trudne, automatycznie zacznie się kłuć w nos i jeść jego zawartość, bez zastanowienia.

Co powinienem zrobić, jeśli moje dziecko zjada błędy?

Większość matek i ojców, po zauważeniu po raz pierwszy nawyku jedzenia kozyavki od swojego dziecka, natychmiast pomyśleć, jak go odzwyczaić. W rzeczywistości jest to praktycznie bezużyteczne zajęcie, ponieważ, jak wiadomo, dzieci, wręcz przeciwnie, będą musiały zrobić to, za co rodzice je karcą. Co więcej, większość dzieci szybko wyrasta z tego nawyku. dziecko jedzące torfowiska .

Tymczasem konieczne jest monitorowanie poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym znajduje się dziecko, ponieważ jeśli w nosie zawsze znajdują się duchy, oznacza to, że dziecko oddycha zbyt suchym powietrzem. Przewietrz pomieszczenie dla dzieci tak często, jak to możliwe, użyj nawilżacz, i upewnij się, przy każdej pogodzie, chodzić z dzieckiem na ulicy.

Jeśli ruch obsesyjny nie zniknie, pomimo braku przeziębienia, spróbuj odwrócić jego uwagę, zaangażuj się z nim gry na palec, zbieraj puzzle i projektantów. W żadnym wypadku nie wolno skarcić dziecka - więc tylko pogorszysz sytuację.