Centralne regiony naszego kraju nie są siedliskami komarów, które tolerują niebezpieczne choroby, ale denerwujące piszczenie i dyskomfort ich ukąszeń jest bardzo denerwujący. Niemowlęta, których skóra jest bardzo wrażliwa, szczególnie cierpią na te owady. Ponadto ukąszenia komarów u niektórych dzieci powodują alergie, a czasem ogólne złe samopoczucie. Z tych powodów rodzice są zaskoczeni, w jaki sposób chronić dziecko przed komarami, bez szkody dla jego zdrowia bardziej niż znienawidzone same owady.

Fumigator

To urządzenie jest prawdopodobnie najbardziej popularnym i skutecznym narzędziem. Po 5-15 minutach komary nie chcą już atakować ludzi, a po godzinie na ogół umierają. Jest bardzo łatwy w użyciu fumigator: wkładamy talerz lub przekręcamy butelkę z płynem, my umieszczamy w gnieździe i wszystko!

Dzisiaj sprzedawane są płyny i talerze, z których można korzystać nawet wtedy, gdy dziecko jest jeszcze małe. Nie ufaj jednak marketingowcom i reklamom bezwarunkowo. Lepiej nie zostawiać urządzenia w pokoju dziecka przez noc, ponieważ substancje zawarte w płytkach i płynach zawierają toksyny. Zabezpieczenie przed komarami dla dzieci może trwać kilka godzin przed snem. Pozwól fumigatorze zrobić coś w przedszkolu, a Ty i dziecko bawicie się na zewnątrz. Czy nie ma sposobu, aby chronić miękiszu od fumigatora? Następnie podłącz go do gniazdka elektrycznego znajdującego się daleko od łóżeczka. Jeśli nagle oczy zaczęły kruszyć się w okruchach, zaczął kichać lub kaszleć, natychmiast wyłączyć fumigatora i wynieść dziecko z pokoju, aż będzie wentylowane. Przecież ukąszenia komarów u dzieci to drobiazg w porównaniu z alergiami.

Odstraszający

Repelenty to substancje odstraszające owady. Produkowane są w różnych formach: krem, mleko, balsam, żel, aerozol, ołówek. Najbezpieczniejsze - te, które są stosowane na skórze. Jednak uważnie przeczytaj instrukcje! "Dorosły" oznacza, że ​​dzieci nie pasują! Nanoszone są w najcieńszej warstwie, nie są pocierane, a na początku należy unikać zadrapań, aby nie powodować podrażnień. Nie należy dotykać rąk i twarzy, ponieważ dziecko często wciera je w ciepło, a następnie może je wbić w usta. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest nie dotykać dziecka, ale jego ubrania, a po przejściu natychmiast je umyć. Każdy środek odstraszający komary dla dzieci powinien być również zmyty ze skóry po wyjściu z ulicy.

Oprócz maści przeciw komarom i kremów dla dzieci istnieją również repelenty w aerozolu. Należy zachować ostrożność, ponieważ narażenie na drogi oddechowe może powodować alergie. Nie zapominaj, że repelenty mogą być używane nie więcej niż trzy razy dziennie, a przed użyciem potrzebujesz mini-testu na alergie.

Alternatywne środki przeciwko komarom

Aby zapobiec ugryzieniu dziecka przez komary, często stosuje się świece przeciw komarom, kije i spirale. Po rozpaleniu zaczynają uwalniać toksyczne dymy z komarów. Ale takie narzędzia nadają się tylko do otwartej przestrzeni.

Jeśli chodzi o repelenty ultradźwiękowe, które są niesłyszalne dla ludzkiego dźwięku, odstraszają komary, powinieneś zachować ostrożność. Po pierwsze, ich skuteczność nie została jeszcze udowodniona, a po drugie, Rospotriebnadzor nie rejestruje takich urządzeń. Elektryczne lampy gaśnicze, których działanie polega na przyciąganiu owadów do lampy o lepkiej powierzchni, znajdują się w podobnej pozycji, a najstarszym, sprawdzonym i bezpiecznym środkiem jest moskitiera. Za jego pomocą można chronić pokój, umieszczając sieć na oknie, wózku, łóżeczku lub foteliku samochodowym. Jednak dla aktywnych dzieci, które chodzą po ulicy, takie narzędzie nie jest odpowiednie.

ochrona przed komarami dla dzieci

Popularne bransoletki z owadów są częstą przyczyną alergii. Ponadto ich jakość i skuteczność specjalistów Rospotrebnadzor nie zweryfikowana.

Środki ludowe pochodzenia naturalnego są również nie mniej skuteczne. Lawenda, liście pomidora, anyż, trawa pszenna, goździki, wanilia, bazylia, tymianek i wiele innych roślin odstraszają komary swoim zapachem. Jednak w przypadku noworodków i niemowląt do roku można stosować tylko oleje lawendowe, oliwkowe i cytronelowe, a także wanilię.

Cóż, jeśli zapobieganie nie przyniosło skutku, po ukąszeniach komarów dzieci muszą złagodzić swędzenie i obrzęk kawałkiem lodu lub zawiesiną równych części soli, sody i wody lub użyć antyhistaminy, na przykład żel fenistil lub claritin .