Książki-łamigłówki Niemal wszystkie dzieci bardzo lubią książki, ponieważ są źródłem ciekawych nowych informacji. Puzzle-book - to także bardzo ekscytująca gra! Oprócz przeglądania jasnych zdjęć, podręczniki te zapewniają dzieciom aktywny udział w procesie uczenia się.

Książka-puzzle dla dzieci została zaprojektowana jako pierwsza działania rozwojowe w formie gry. Dzięki takiej instrukcji dziecko może uczyć się samodzielnie, podnosząc swoje umiejętności.

Rodzaje książek dla dzieci

Gama sklepów dziecięcych oferuje nam różne rodzaje puzzli.

Dla dzieci są to małe książki na 4-6 tur, z których każda zawiera bezpretensjonalny układanki zwykle od 1 lub 2 części. Ponieważ są zaprojektowane na 6 miesięcy, takie zdjęcia powinny być wystarczająco gęste, trwałe i dobrze włożone do otworu. Takie książki mogą być z miękkich lub magnetycznych zagadek - są bardziej praktyczne niż zwykły karton.

Jeśli chodzi o treść, publikacje z serii "Dla najmłodszych" najczęściej oferują znajomość takich ogólnych pojęć jak zwierzęta, odzież, pory roku itp. Głównym celem puzzli dla dzieci jest oczywiście rozwój umiejętności motorycznych. Z reguły są to pierwsze zagadki, które dzieci poznają.

W przypadku starszych dzieci książeczki stają się nieco bardziej skomplikowane, a bardziej dynamiczne pojawiają się zamiast wątków tematycznych. Może to być czterowiersz na temat zwierząt lub krótki tekst w 1-2 zdaniach, opowiadający o baśniowych bohaterach. Ciekawym rodzajem puzzli są publikacje, które uczą dzieci rozpoznawać i porównywać przedmioty: duże lub małe, okrągłe lub kwadratowe, zwierzę-matka lub zwierzę-młode. Od dziecka wymaga się rozmieszczenia wszystkich detali puzzli w ich miejscach, skupiając się na podłożu z obrazem.

Są też takie książki, z których każda strona reprezentuje jeden element wielkiej układanki. Takie małe książki z reguły mają kształt kwadratu i można je z łatwością złożyć w jedno zdjęcie.

Puzzle z książkami 1Puzzle z książkami 2Puzzle książek 6
Układanki 4Książki-układanki 5Układanki 3