bezpieczne lato dla dzieci1 W okresie letnim dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym spędzają dużo czasu na ulicy bez nadzoru rodziców, dlatego narażone są na zwiększone niebezpieczeństwo. Jednak nawet czujność matki i taty nie zawsze pomaga uniknąć najbardziej różnorodnych zagrożeń związanych ze specyfiką wakacji. Dlatego, wysyłając dziecko na ulicę, musisz z nim porozmawiać i zidentyfikować główne punkty, na które powinien zwrócić uwagę.

W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo prowadzić rozmowę z potomstwem na temat "bezpiecznego lata dla dzieci" i co rodzice mogą zrobić, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo ich synowi lub córce podczas wakacji szkolnych.

Memo "Bezpieczne lato dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym"

Pod koniec roku szkolnego z dzieckiem należy odbyć rozmowę wyjaśniającą i wyznaczyć podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w okresie letnim dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, a mianowicie:

  1. Nigdy nie bierz do ust nieznajomych jagód i grzybów. Spróbuj wprowadzić syna lub córkę do maksymalnej liczby znanych grzybów jadalnych i jagody oraz wyjaśnić dziecku, że inne gatunki mogą być trujące.
  2. Uważaj na owady. Powiedz swojemu dziecku, jak zachowywać się prawidłowo, aby nie przyciągać niepotrzebnej uwagi os, pszczół itd., A także wprowadzić je w zasady renderowania pierwsza pomoc który cierpiał na ukąszenie owada.
  3. Chroń się przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Wyjaśnij dziecku, że światło słoneczne może być szkodliwe, nie pozwól mu wyjść w letnie upały bez panamy i naucz go, jak używać kremów przeciwsłonecznych. Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku udaru słonecznego lub poparzenia również nie będzie zbyteczna.
  4. Nie pływaj bez obecności dorosłych. Nigdy nie pozwól, aby dziecko chodziło samotnie do stawu lub jeziora, nawet jeśli pływa pewnie.
  5. Nie jeździć na rolkach ani rowerach bez wyposażenia ochronnego. Pamiętaj o zakupie kompletnego zestawu niezbędnych urządzeń dla dziecka i wyjaśnij mu, jak ważne jest ich używanie.

Oczywiście zarówno uczeń, jak i przedszkolak muszą również znać zasady ruchu drogowego i jego rodzice - aby dokładnie monitorować ich realizację.

памятка безопасное лето