Dlaczego 1 czerwca jest Dzień Dziecka W naszym kraju wiele świątecznych dni, chociaż nie wszystkie z nich są oficjalnymi dniami wolnego. Są to wszelkiego rodzaju religijne, bardzo niezwykłe (takie jak Dzień uścisków dłoni lub uścisków), święta zawodowe, ulubiony Nowy Rok każdego z nas i wiele innych interesujących rzeczy.

Dzieci mają swoją datę, kiedy są honorowane - to Dzień Dziecka, który odbył się 1 czerwca, ale nie wszyscy wiedzą, dlaczego ten konkretny numer jest obchodzony. Przyjrzyjmy się historia, aby zrozumieć, co dało impuls, by dokładnie pierwszy dzień lata był uroczystym wydarzeniem dla dzieci.

Jak to się wszystko zaczęło?

Historia święta, Dzień Dziecka, jest nieznana większości z nas. Nic dziwnego, ponieważ urodził się w odległych latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy jeszcze nie byliśmy ze mną. Pewnego razu, 1 czerwca, konsul z Chin, którego nazwiska nie wymieniono, w San Francisco (USA) postanowił zadowolić małe dzieci w trudnej sytuacji, które zostały bez rodzicielskiej pieszczoty. Zaaranżował dla nich prawdziwe chińskie święto "Smoczych łodzi", które od dawna odbywa się w ojczyźnie konsula, posługując się wschodnimi parafernaliami.

Tego samego dnia, ale tysiące kilometrów od San Francisco, w Genewie, postanowiono zorganizować konferencję poświęconą edukacji i problemom młodszego pokolenia. W konsekwencji te dwa wydarzenia, które miały miejsce tego samego dnia i miały wspólny kierunek, sprawiły, że Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca.

Święta te były stopniowo obchodzone w wielu krajach, ale dotarły do ​​ZSRR już po wojnie w 1949 r., Kiedy znaczenie opieki nad dziećmi było pilniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W latach powojennych kobiety organizowały konferencje poświęcone rehabilitacji, wychowaniu i edukacji dzieci, które doświadczyły trudnych czasów dla wszystkich. Warto zauważyć, że po tym wielu krajach o reżimie socjalistycznym również zdecydowało się świętować ten dzień, a zaczęło się obchodzić w prawie 60 krajach, stając się międzynarodowy.Historia święta Dzień Dziecka

Jak teraz świętować Dzień Dziecka?

Tradycyjnie już 1 czerwca dzieci kończą już rok szkolny i zaczyna się najbardziej ulubiony czas dla wszystkich - letnie wakacje. Lokalne władze małych i dużych miast i wiosek dokładają wszelkich starań, aby organizować imprezy rozrywkowe dla dzieci - przejażdżki, koncerty, zabawy z nagrodami.

Równolegle z zabawnymi konferencjami odbywają się problemy młodszego pokolenia i sposoby ich rozwiązywania. Dorośli ponownie przypominają sobie, że prawa i wolności dziecka muszą być chronione na najwyższym poziomie.