Czasami kobiety chcą, aby pożądana ciąża się nie pojawiła lub została przerwana we wczesnych stadiach. Czasami przyczyną jest brak progesteronu w kobiecym ciele. Ten problem można podejrzewać, jeśli kobieta miała wcześniej mięśniaki, policycosis, jest przewlekła endometrioza lub adenomioza .

Poziomy progesteronu powinny wzrosnąć po owulacji, przygotowując organizm do rozpoczęcia ciąży, przygotowując śluzówkę macicy do implantacji zapłodnionego jaja. Poziom progesteronu zwiększa się w czasie ciąży. Progesteron jest niezwykle ważny dla kobiet, zwłaszcza w czasie ciąży.

Z niedoborem tego hormonu zwiększa ryzyko poronienia, a także rozwój różnych nowotworów i osteoporozy. Jeśli kobieta nie owuluje, progesteron nie jest syntetyzowany. Niestety, takie cykle jajeczkowania często występują u współczesnych kobiet.

Co robić? Jak wpłynąć na sytuację? Zwykle, w celu korekty hormonów, lekarze przepisują leki takie jak Duphaston i Utrogestan. Należy je traktować ściśle według schematów i uważać na powstrzymanie ich przyjmowania.

Ale jeśli nie chcesz działać w tak radykalny sposób, możesz zwrócić się do tradycyjnej medycyny i dowiedzieć się jak zwiększyć progesteron u kobiet środki ludzi. W przyrodzie istnieją pewne zioła, które są bogate w progestageny i substancje, które w organizmie są przekształcane w progesteron.

Zioła do zwiększenia progesteronu

Progesteron znajduje się w takich ziołach jak zwykły mankiet, święty vitex, kozia bródka, liście maliny, komora łąkowa. Wszystkie te zioła działają na przysadkę mózgową i stymulują produkcję hormonu luteinizującego. On z kolei zioła zawierające progesteron stymuluje wytwarzanie progesteronu przez łożysko lub ciałko żółte.

Ale nie wystarczy wiedzieć, które zioła zawierają progesteron. Musisz znać zasady i metody ich odbioru. Najlepiej więc przyjmować napary w okresie od 15 do 25 dni. Normalizuje miesięczną funkcję, ułatwia zespół napięcia przedmiesiączkowego i przyczynia się do początku ciąży. Ponadto spożycie tych ziół pomaga w zwalczaniu spadku gęstości kości i zmniejsza ryzyko osteoporozy.

Jest to szczególnie korzystne dla kobiet w wieku przedmenopauzalnym do picia, ponieważ są one narażone na ryzyko zachorowania na raka, osteoporozę, mięśniaki i adenomiozy.