Endometrioza jest chorobą, która nie jest rzadkością u kobiet w wieku rozrodczym, w których komórki endometrium rozprzestrzeniają się poza nią.

Zmiany zachodzą w tej tkance, objawiając się miesięcznym krwawieniem, prowadzącym do procesu zapalnego w otaczających tkankach.

Dokładne przyczyny tej choroby nie są jasne. Przypuszczalnie enzymy komórkowe, receptory hormonalne, mutacje genowe biorą udział w mechanizmie choroby.

W leczeniu endometriozy stosuje się różne metody, w tym metodę konserwatywną, polegającą na stosowaniu leków hormonalnych, które normalizują pracę jajników i hamują wzrost ognisk endometriozy. Takie leki stosowane w leczeniu endometriozy obejmują Vizanna. Jego działanie jest podobne do działania środka antykoncepcyjnego Janine.

Bizantyjski - metoda aplikacji

Zgodnie z instrukcją, pigułki na endometriozę, Vizanna są brane jeden po drugim, z kilkoma łykami wody. Lek należy przyjmować w tym samym czasie. Możliwe jest rozpoczęcie leczenia endometriozy preparatem Visann w dowolnym dniu cyklu.

Po zakończeniu jednej paczki tabletek natychmiast przystąp do kolejnego opakowania. Nie należy przerywać przyjmowania leku.

Jeśli kobieta nie dostanie kolejnej pigułki lub po jej przyjęciu, ma wymioty lub biegunkę, skuteczność leku spada.

Pomijając pigułkę, kobieta powinna wypić 1 tabletkę, gdy to pamięta, a następnego dnia trzeba zażyć pigułki o zwykłej porze. To samo należy zrobić z wymiotami lub biegunką.

Przeciwwskazania do leczenia endometriozy

Lek na endometriozę vizanna nie ma zastosowania, gdy:

 • cukrzyca z powikłaniami naczyniowymi;
 • obecność ostrego zakrzepowego zapalenia żył lub żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej;
 • nowotwory wątroby, zarówno w historii, jak iw obecnym okresie;
 • choroby tętnic i serca wywołane miażdżycowymi zmianami naczyniowymi;
 • historia żółtaczki cholestatycznej u kobiet w ciąży;
 • ciężka choroba wątroby w historii iw obecnym okresie;
 • podejrzenie lub obecność nowotworów złośliwych zależnych od hormonów;
 • krwawienie z pochwy z nieznanego powodu;
 • zaburzenie wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór laktazy, nietolerancja galaktozy;
 • nadwrażliwość na substancje w leku;
 • a także w wieku poniżej 18 lat.

Specjalne instrukcje użytkowania Vizanna

Przed przepisaniem metody Vizanna dla endometriozy, lekarz musi dokładnie zbadać historię medyczną kobiety i przeprowadzić badanie ginekologiczne i fizyczne.

Ciąża powinna być wykluczona. Podczas leczenia tym lekiem pacjenci powinni stosować bariery antykoncepcyjne.

Podczas przyjmowania leku Vizanna owulacja jest tłumiona u wielu kobiet, chociaż lek nie jest środkiem antykoncepcyjnym, cykl menstruacyjny jest zwykle przywracany w ciągu dwóch miesięcy po zakończeniu leczenia.

lekiem jest vizanna na endometriozę

Kwestia stosowania Vizanna u pacjentów, którzy mieli ciąża pozamaciczna lub z naruszeniami w pracy jajowodów rozwiązuje się dopiero po przeanalizowaniu proporcji korzyści leczenia i postrzeganego ryzyka.

Visanna może być stosowana w leczeniu endometriozy i jeśli kobieta ma włókniaki.

Należy pamiętać, że istnieją dowody na wzrost względnego ryzyka rozwoju złośliwych nowotworów sutka u kobiet, które przyjmowały złożone preparaty estrogenowo-progestynowe, w tym Vizana. Ryzyko to zmniejsza się tylko w ciągu dziesięciu lat od zakończenia leku.