jak zwiększyć testosteron u kobiet Naruszenie tła hormonalnego wpływa na zdrowie, a nawet na wygląd osoby. Poziom każdego hormonu jest ważny i powinien odpowiadać normie. Wszelkie odchylenia wpłyną na twoje zdrowie.

Testosteron jest uważany za męski hormon, ale mimo to istnieje w kobiecym ciele, a jego poziom zmniejsza się wraz z wiekiem. Prowadzi to do zwiotczenia mięśnia, pogorszenia stanu skóry i kości, a także zmian nastroju, zmęczenia. Właśnie dlatego przy niskim poziomie tego hormonu u kobiet można zapytać, jak zwiększyć poziom testosteronu w organizmie. W tym celu przy użyciu różnych metod.

Leki zwiększające poziom testosteronu u kobiet

Obecnie w sprzedaży można znaleźć szereg narzędzi zwiększających poziom tego męskiego hormonu. Wiele z nich jest wykorzystywanych w środowisku sportowym. Wybór jest wystarczająco szeroki. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie leki są odpowiednie dla obu płci.

Na przykład Andriol, Androgel, Nebido są używane przez mężczyzn. Lekami uniwersalnymi są Omnadren, propionian testosteronu. Są one używane do iniekcji. Istnieją również tabletki, które zwiększają poziom testosteronu u kobiet i mężczyzn, zwany Methyltestosterone.

Wszystkie te leki mają swoje cechy i przeciwwskazania. Dlatego powinien być stosowany wyłącznie po konsultacji ze specjalistą.

Zioła i pokarmy zwiększające poziom testosteronu u kobiet

Niektórzy wolą tradycyjną medycynę, aby rozwiązać różne problemy zdrowotne. Na przykład uważa się, że w tej sprawie pomoże to Kotwica pełzająca, Damiana, Shatavari, Wild Yam, Muira Puama, Highlander Multicolor. Ale wszystkie te narzędzia nie powinny być używane w sposób niekontrolowany.

Ponadto, musisz regularnie spożywać pokarmy zwiększające poziom testosteronu u kobiet:

  • żywność musi być bogata w cynk, który znajduje się w orzechach, owocach morza, drobiu;
  • przydaje się jeść różne rodzaje kapusty;
  • awokado, odmiany ryb tłustych, oliwki zawierają zdrowe tłuszcze, które przyczynią się do produkcji tego hormonu.

Ogólnie, dieta powinna być zgodna z zasadami zdrowe odżywianie. Oznacza to, że zmniejszenie spożycia słodyczy, mąki, jeść codziennie świeże owoce i warzywa. Należy spożyć wystarczającą ilość witaminy C. leki zwiększające poziom testosteronu u kobiet

Mimo to można zalecić stosowanie się do niektórych porad:

Tylko dzięki kompleksowemu podejściu można rozwiązać ten problem.