Wysoki poziom hormon progesteronowy jest integralnym składnikiem prawidłowego fizjologicznego rozwoju ciąży. Naturalny progesteron bierze również udział w przygotowywaniu kobiecego ciała do laktacji.

Produkty zawierające progesteron

Przy umiarkowanym spadku poziomu progesteronu nie trzeba uciekać się do stosowania leków hormonalnych. Aby zwiększyć zawartość tego hormonu we krwi za pomocą naturalnego progesteronu zawartego w żywności.

Przyjrzyjmy się bliżej, gdzie znajduje się naturalny progesteron i jakie produkty najlepiej stosować w czasie ciąży. Uważa się, że następujące produkty pomagają zwiększyć poziom progesteronu:

  1. Produkty zawierające skrobię (ryż, ziemniaki, ciastka i produkty mączne).
  2. Białka i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Naturalny hormon progesteronu można uzyskać z tłustych mięs, jaj i ryb.
  3. Witaminy. Szczególnie przydatne jest włączenie do diety produktów zawierających witaminy P i C. Głównymi przedstawicielami są owoce cytrusowe, róży psa, a także czarna porzeczka.

Rośliny lecznicze zawierające progesteron

Wśród metod medycyny alternatywnej w celu zwiększenia poziomu progesteronu użyj wywarów ziół i roślin. Najczęściej używanymi ziołami i roślinami są:

  • mankiet ;
  • gęsty pięciornik;
  • dziki ignam;
  • łąka;
  • liście malin i inne.

Na podstawie niektórych roślin stworzono specjalne biologicznie aktywne dodatki, które mogą zwiększać zawartość progesteronu we krwi.

Warto zauważyć, że naturalny progesteron w roślinach występuje w małych ilościach. Dlatego trudno jest uzyskać. Ponadto preparaty ziołowe są dodatkiem do głównej terapii. Ponieważ hormon progesteron, pochodzący z roślin, nie jest w stanie w pełni metabolizować w organizmie człowieka.