Jednym z nieprzyjemnych objawów menopauzy jest zmniejszenie pożądania seksualnego lub libido. I to nie jest tylko zmiana poziomu hormonów.

Climax i libido

Spadek libido po menopauzie ma głównie psychologiczny charakter. Zdając sobie sprawę, że nie może już stać się matką, kobieta zaczyna z przerażeniem czekać na starość. Jednocześnie jest przekonana, że ​​naturalne fizjologiczne zmiany w jej ciele prowadzą do zmniejszenia jej atrakcyjności i zaczynają oddalać się od męża, pozbawiając siebie i go seksu.

Ponadto, aby zmniejszyć popęd płciowy z menopauzą i fakt, że kobieta czuje, że jej partner nie jest już atrakcyjny seksualnie, jak poprzednio.

Czyste problemy medyczne mogą również powodować obniżenie libido w okresie menopauzy (pominięcie pochwy, wypadnięcie macicy nietrzymanie moczu). Często wstyd odczuwany przez kobietę w związku z tymi problemami przed partnerem sprawia, że ​​zapominała o życiu seksualnym.

Jak wznowić pożądanie seksualne w okresie menopauzy?

Aby zwiększyć libido w okresie menopauzy, kobieta musi podjąć szereg działań.

  1. Musimy starać się cieszyć bliskością z partnerem na poziomie emocjonalnym. Wtedy problemy starzenia się fizycznego zejdą na dalszy plan, a na początku pojawi się wzajemna miłość i przyjemność.
  2. Aktywność fizyczna pomaga pobudzić libido i pomaga kobiecie poczuć się atrakcyjnie.
  3. Jeśli kobieta czuje, że nabrała na wadze, powinna dostosować dietę do stanu, w którym czuła się dobrze.
  4. zmniejszone libido podczas menopauzy
  5. Pomóż zwiększyć atrakcyjność seksualną jogi. Aby odnieść sukces za pomocą technik oddechowych, musisz wykonywać ćwiczenia co najmniej kilka razy w tygodniu.
  6. Pomoc w radzeniu sobie z problemem powrotu pożądania seksualnego może pomóc wszystkim znanym ćwiczenia kegla , mające na celu utrzymanie napięcia mięśni dna miednicy.
  7. Ponadto kobieta nie powinna zapominać o dzieleniu się uczuciami z partnerem i nie zapominać o zainteresowaniu uczuć, aby osiągnąć harmonię w związkach seksualnych.