lek przeciwbólowy z miesięcznym Zjawisko bolesnej miesiączki jest znane wielu kobietom. Z reguły w takich przypadkach dziewczyny każdego dnia uważają, że czekają na moment, w którym kończy się ich okres. Aby złagodzić ich dobrostan, a przynajmniej czasowo złagodzić ból, płeć seksualna ucieka się do pomocy środków przeciwbólowych, które są jedynym ratunkiem dla takich okresów. Spójrzmy na najbardziej popularne leki stosowane w takich sytuacjach.

Jakie niesteroidowe leki przeciwzapalne można przyjmować podczas menstruacji?

Charakterystyczną cechą tej grupy leków jest dotkliwość ich działań. Popularność tych leków u kobiet wynika również z ich niskiego kosztu i dostępności.

Aspiryna, znana jako lek przeciwgorączkowy, ma również działanie przeciwzapalne i jest w stanie łagodzić ból. Lekarze zalecają przyjmowanie nie więcej niż 2 tabletki i nie więcej niż 4 razy dziennie.

Ponadto, leki przeciwzapalne obejmują Paracetamol (dawkowanie - nie więcej niż 4 tabletki dziennie), Ibuprofen (do 6 tabletek dziennie), Piroxicam (3 tabletki dziennie), Ketoprofen (2 tabletki do 3 razy dziennie). Silnym środkiem przeciwbólowym do miesiączki jest Nurofen Plus (1-2 tabletki dziennie), który odnosi się do leków złożonych. Wskazane dawki są maksymalnymi dopuszczalnymi dawkami. W każdym przypadku, w zależności od nasilenia bólu, obecności lub braku chorób współistniejących, lekarz przepisuje wielokrotność i ilość leku osobno. Dlatego stosowanie tabletek znieczulających z miesiączkowaniem może nastąpić wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem.

Jakie leki przeciwskurczowe można stosować w bolesnych miesiączkach?

Ta grupa leków zmniejsza kurczliwość mięśni narządów rozrodczych, co z kolei prowadzi do zmniejszenia bólu. Najlepszy efekt można osiągnąć, biorąc je razem z lekami przeciwzapalnymi wymienionymi powyżej. Przykłady takich leków przeciwbólowych z miesięcznym mogą zawierać następujące leki:

  • Papaverine - zwykle przyjmuje 1 tabletkę, do 3 razy dziennie;
  • Drotaverin - 1-2 tabletki, do 5 razy dziennie;
  • Buscopan - 1-2 tabletki, do 3 razy dziennie;
  • But-shpa - od 3 do 6 tabletek, maksymalnie 3 razy dziennie.

Przyjmowanie tych leków również musi być skoordynowane z lekarzem.

Środki przeciwbólowe do bolesnych miesiączek

Przykładem takich narkotyków może być Analgin, Peretin, Novalgin, Baralgin, Minalgin. Najczęściej są przepisywane 1 tabletkę do 5 razy dziennie. Takie leki łagodzą ból tylko przez krótki czas.

Jakie inne postacie dawkowania można stosować do bólu podczas menstruacji?

Często, jeśli bolesne miesiączki są bolesne, można przepisać świece. Z reguły takie leki w swoim składzie zawierają składniki przeciwzapalne, a także środki przeciwbólowe. Przykład takich może służyć:

  • Tylenol;
  • Mexalen;
  • Efferalgan;
  • Miralgan;
  • Akamol-Teva;
  • Baralgin M.

Co zrobić z kobietą, u której obserwuje się bolesne okresy?

Pierwszą rzeczą do zrobienia w takiej sytuacji jest umówić się na spotkanie z ginekologiem. Dopiero po badaniu i ukończeniu badania będzie mógł określić, jakie leki przeciwbólowe może pić kobieta z bólem podczas miesiączki. W końcu dość często ból podczas menstruacji jest tylko objawem choroby ginekologicznej wymagającej interwencji medycznej. lek przeciwbólowy z miesięcznym

W niektórych przypadkach, gdy ból jest silny i po prostu nie do zniesienia, może być wskazana hospitalizacja w nagłych wypadkach. Z reguły odbywa się to w przypadku wewnętrznego krwawienia z macicy. W takiej sytuacji na początku uwalniana jest niewielka ilość krwi (jak w przypadku menstruacji), ale ból jest tak silny, że tylko środki przeciwbólowe pozwalają na chwilę złagodzenia skurczów.

Tak więc, podsumowując, trudno jest powiedzieć, który z powyższych środków przeciwbólowych, z menstruacją jest najlepszy. Tylko doświadczony ginekolog może pomóc kobiecie w dokonaniu właściwego wyboru.