Często w ginekologii w celu złagodzenia stanu kobiety, a także bólu, używaj świec.

Środki przeciwbólowe w ginekologii

Tak więc, na przykład, w przypadku bólu spowodowanego chorobami ginekologicznymi i znieczulenia związanego z miesiączką, lekarze zalecają stosowanie świec indometacynowych. Ten lek sprawdził się jako środek przeciwzapalny.

Świece z indometacyną w ginekologii są podawane doodbytniczo. Dawkowanie - nie więcej niż 200 mg na dzień. Należy pamiętać, że lek ten jest bezwzględnie przeciwwskazany do leczenia osób:

  • cierpiących na naruszenie krzepliwości krwi;
  • z chorobami zapalnymi i naruszeniem integralności błony śluzowej odbytnicy;
  • podczas ciąży i laktacji.
Znieczulenie po porodzie

Po cięciu cesarskim i po porodzie, leki przeciwbólowe Ketanal są często przepisywane przez lekarzy. Ten środek znieczulający i przeciwzapalny jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego, a biodostępność leku wynosi 90%. Z tego powodu maksymalne stężenie leku osiąga się już po 12 godzinach od aplikacji. Zwykle używane do 1 świecy 2 razy, zwykle rano i wieczorem.

Lek nie jest zalecany dla kobiet, które mają naruszenia wątroby, a także nerek. W przypadku takich chorób konieczne jest zmniejszenie dawki, a pacjenta należy uważnie monitorować.

Świece przeciwbólowe podczas ciąży

Z reguły świece przeciwzapalne są przeciwwskazane w czasie ciąży. Ich stosowanie jest zalecane tylko w przypadku istotnych wskazań. Podczas leczenia kobieta jest pod ścisłym nadzorem lekarza. Być może wyjątek stanowią środki przeciwbólowe Papaverin, które są często stosowane w ginekologii. Świece z papaverine dopuszcza się stosowanie od 12. tygodnia ciąży.

Wszelkie lekarstwa powinny być stosowane ściśle zgodnie z zaleceniami lekarskimi, dawkami, a także pod nadzorem lekarza.