Kraurosis sromu jest poważną chorobą kobiecą, charakteryzującą się atrofią skóry i błon śluzowych sromu, prowadzącą do deformacji i upośledzenia funkcji zewnętrznych narządów płciowych. Ta patologia jest związana z regresywnymi zmianami w uwarstwionym nabłonku płaskonabłonkowym i stopniowym zastępowaniem go grubą tkanką łączną.

Kraurosis występuje najczęściej u starszych kobiet, szczególnie w okresie menopauzy. W młodości jest rzadkością.

Kraurosis of vulva - symptoms

Głównymi objawami są silne swędzenie i uczucie ucisku, które po kąpieli lub wysiłku fizycznym pogarsza się. Takie nieprzyjemne uczucia są spowodowane naruszeniem pracy receptorów sromu. Charakteryzuje się również suchością, zmianami pigmentacji, elastycznością skóry i błon śluzowych. Często pierwszymi objawami są ostre kłucie i ból podczas stosunku.

W początkowej fazie występuje obrzęk i zaczerwienienie dużych i małych warg sromowych. Następnie obserwuje się suchość i szorstkość skóry i błon śluzowych, stają się one zwężone. Z biegiem czasu wargi sromowe i łechtaczka są praktycznie niezdecydowane, światło cewki moczowej i pochwy znacznie się zawęziły.

Leucoplakia może również poprzedzać Kraurosis (pojawienie się białawej płytki nazębnej i wzrostów). Połączenie kraurosis i leukoplakia sromu grozi pojawieniem się raka, dlatego przy pierwszych znakach ostrzegawczych powinieneś skontaktować się ze swoim ginekologiem.

Rozpoznanie kraurosis jest już możliwe na ginekologicznym badaniu. Terminowa konsultacja z lekarzem pozwoli uniknąć różnych komplikacji i złagodzić przebieg choroby.

Przyczyny kraurosis sromu

Przyczyny tej choroby nie są w pełni zrozumiałe. Wiadomo, że zmiany hormonalne mają większy wpływ. Również krauroz może być konsekwencją interwencji chirurgicznych lub infekcji.

Zauważono, że krauroz najczęściej występuje u kobiet z zaburzeniami psychicznymi, ze skłonnością do stresu i depresji.

Krauroz vulva - leczenie

Leczenie kraurosis to dość skomplikowany proces, który wymaga długiego i kompleksowego podejścia.

Głównym celem jest usunięcie objawów, więc zasadniczo leczenie jest indywidualne. Nie ma jeszcze uniwersalnego sposobu leczenia kraurosis sromu.

Większość leków na receptę obejmuje leki przeciwhistaminowe, środki znieczulające, środki antyseptyczne, garbniki i składniki roślinne, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe.

Do leczenia miejscowego stosuje się maści hormonalne zawierające progesterony, estrogeny i androgeny. Należy również pamiętać, że skład hormonalny leku zależy zawsze od wieku pacjenta.

Wśród nowych metod przeważa laserowa terapia kraurosis. Ogólny stan poprawia się już po 5-7 zabiegach: swędzenie znika, napięcie nerwowe spada, a wyniki analiz laboratoryjnych również się poprawiają.

W niebezpiecznych przypadkach może być wymagana operacja.

Krauroz vulva - leczenie środków ludowych

Ulga przynosi zmywanie bulionami z rumianku, następstwo, krauroz u kobiet glistnik i nagietek. Nagietka można również użyć do kąpieli siedzącej przed snem. Piwowarowe kwiaty rano i pozostawić do wieczora. Po tych kąpielach pożądane jest, aby zaatakować obszar objęty stanem zapalnym olejem z rokitnika.

Zaleca się stosowanie mydła smołowego podczas prania i dodać trochę wody sodowej do wody. Następnie należy użyć kremu dla dzieci.

Nieźle, jeśli chodzi o kompresy w dotkniętych miejscach. Dodaj białko jaja, szczyptę soli do posiekanej natki pietruszki i wymieszaj, połóż mieszaninę na gazie i nałóż na narządy płciowe.