Wiele roślin, które od dawna znane są jako leki na ogół ziołowe, często stosuje się w różnych zaburzeniach hormonalnych u kobiet, ponieważ mogą one zawierać substancje podobne do ich składu do żeńskich hormonów płciowych i mające podobne działanie. Jedna roślina, która może złagodzić objawy szczyt - to jest czerwona koniczyna.

Clover - korzystne właściwości dla kobiet

W koniczynie czerwonej od dawna znane są właściwości antyseptyczne, moczopędne, wykrztuśne i ściągające. Ale koniczyna jest często stosowana w okresie menopauzy, ponieważ zawiera fitoestrogeny, podobnie jak estrogeny kobiet.

Koniczyna służy do poprawy ogólnego stanu kobiet:

  • reguluje nastrój i sen;
  • wzmacnia funkcje seksualne kobiet;
  • ma korzystny wpływ na stan włosów i paznokci;
  • zmniejsza suchość błon śluzowych i skóry;
  • poprawia ogólną kondycję kobiet.

Clover: używaj w okresie menopauzy

W postaci miejscowego douching, czerwona koniczyna walczy nie tylko z suchość pochwy ale także z różnymi procesami zapalnymi w nim.

Aby przygotować napar użyj kwiatostanu rośliny na początku kwitnienia lub młodych liści i łodyg. Do infuzji potrzebne jest 40 g trawy lub 30 g kwiatostanów, które wlewają 200 ml wrzącej wody, naparzać przez godzinę, a następnie filtrować. Pić napar powinien wynosić 50 ml 3-4 razy dziennie.

Ale podobnie jak w przypadku innych fitopreparatów, istnieją przeciwwskazania do stosowania koniczyny. Przede wszystkim nie można używać rośliny z estrogenozależnym rakiem żeńskich narządów płciowych. Nie można jeść rośliny, jeśli powoduje ona naruszenie przewodu pokarmowego (ból żołądka i jelit, biegunkę). Nie zaleca się stosowania go z tendencją do zakrzepowego zapalenia żył, po udarze, z chorobami sercowo-naczyniowymi, ciążą.