Istnieje ogromna lista leków stosowanych w nowoczesnej ginekologii, ale dobre stare niesteroidowe leki przeciwzapalne, wśród których indometacyna zajmuje chlubę miejsca, nie ustępują pozycjom we współczesnych lekach.

Ponieważ większość chorób ginekologicznych jest bolesna, wpływ świec na indometacynę w procesach zapalnych przydatków, torbieli jajnika i endometriozie jest niezaprzeczalny.

Mechanizm działania indometacyny polega na powstrzymaniu powstawania substancji pobudzających zakończenia nerwowe, a tym samym osłabiających odczuwanie bólu. Ponadto zawieszona jest również synteza różnych substancji zaangażowanych w proces zapalny. Forma uwalniania - w świecach (pochwa) zapewnia szybką absorpcję i bardzo szybką ulgę. Zespół bólu jest zatrzymywany średnio w ciągu 15 minut.

Porozmawiajmy o chorobach, w których świece z indometacyną to magiczna różdżka dla zdrowia kobiet.

Wskazania do stosowania świec Indometacyna w ginekologii

  • Algodysmenorrhea - pierwszy i bardzo ważny wskaźnik świec indometacyny w ginekologii - ból podczas menstruacji. Często dyskomfort podczas menstruacji, od łagodnego dyskomfortu do silnego bólu, jest fizjologiczną manifestacją, którą kobiety muszą znosić w pierwszych porodach, a czasami nawet przed menopauzą. Dlatego czopki dopochwowe indometacyny są doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia w tych dniach;
  • endometrioza - Również w tej powszechnej patologii występują bardzo silne odczucia bólowe, które powodują znaczny dyskomfort. Indometacyna podawana miejscowo w postaci czopków znacząco wpływa na ogólny stan kobiety, łatwo radząc sobie z bólem. Również w endometriozie zniszczenie tkanek zachodzi pod wpływem mediatorów stanu zapalnego. Indometacyna zwalcza również tę plagę z powodu jej działania przeciwzapalnego;
  • z zapaleniem pęcherza - w połączeniu ze świecami antybiotycznymi indometacyna ma dobre działanie przeciwzapalne, szybko radzi sobie z nieprzyjemnymi objawami zapalenia pęcherza;
  • zapalenie przydatków - w przypadku zapalenia przydatków, indometacyna w świecach jest jednym z leków wchodzących w złożoną terapię tej choroby;
  • torbieli jajnika - potwierdzone działanie znieczulające i przeciwzapalne w tej chorobie.
  • fibrolioma macicy - ten łagodny nowotwór wrażliwy na indometacynę zwalnia z powodu ciągłego używania świec pod nadzorem ginekologa.

Czopki indometacyny - zastosowanie

Świece indometacyny powinny być przepisywane przez lekarza, ponieważ istnieje wiele przeciwwskazań do ich stosowania. Dzienna dawka to 200 mg tabletki i 1-2 świeczki dziennie.

Indometacyna - przeciwwskazania

Należy zachować ostrożność podczas stosowania indometacyny u kobiet, u których w przeszłości występowały krwawienia z przewodu pokarmowego, wrzody dwunastnicy lub wrzody żołądka, padaczka, parkinsonizm, złamania, a także upośledzenie czynności wątroby i nerek. Ponadto nie można go stosować w przypadku nadwrażliwości i nadciśnienia.

świece z indometacyną w aplikacji ginekologicznej

Świece Indomethacin - Skutki uboczne

Ponieważ stosowanie indometacyny w ginekologii jest głównie dopochwowe - w czopkach skutki uboczne na ten rachunek są mniejsze niż przy stosowaniu tabletek.

Ale nadal musisz wiedzieć, że ten lek może powodować halucynacje, zawroty głowy, ostry ból w jamie brzusznej, nasilenie zapalenia żołądka i wrzodów, senność, nudności i wymioty, zmiany w rogówce oczu.

Dlatego nie należy przyjmować własnego leku bez recepty.