Chociaż E. coli znajduje się w odbytnicy i jest jej naturalnym mieszkańcem, dostanie się do genitaliów może prowadzić do pojawienia się różnych chorób ginekologicznych.

E. coli w ginekologii

E. coli powoduje bakteryjne zapalenie pochwy (vaginitis), które prowadzi do pokonania pęcherza moczowego, cewki moczowej, zewnętrznej skóry. Kiedy pojawiają się pierwsze objawy procesu zapalnego, pilną potrzebą jest wizyta u ginekologa, który pomoże ci ustalić prawidłową diagnozę i przepisać odpowiednie leczenie. Ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli nie traktujesz E. coli w pochwie, mogą z czasem pojawić się powikłania - zapalenie błony śluzowej macicy, erozja szyjki macicy , zapalenie szyjki macicy i inne choroby ginekologiczne.

Przyczyny Escherichia coli w pochwie

Główną przyczyną wchodzenia do pochwy przez colibacillus jest nieprawidłowe mycie, gdy kobieta myje genitalia w kierunku od odbytu do pochwy. Ponadto obecność wewnątrzmacicznego urządzenia, rozwiązłość seksualna, częste kąpanie się, obcisła bielizna (zwłaszcza stringi), obniżona odporność i współistniejące choroby mogą wywoływać zakażenie.

Leczenie E. coli w pochwie

Tylko ginekolog po testach może przepisać odpowiednie leczenie, w żadnym wypadku nie powinieneś sam zacząć przyjmować leków! Zwykle leczenie polega na przyjmowaniu antybiotyków przez kilka dni. Należy pamiętać, że podczas przyjmowania antybiotyków objawy ustępują szybko, ale dla ostatecznego wyleczenia konieczne jest całkowite wyeliminowanie przepisanego przebiegu leków.

E. coli podczas ciąży

E. coli może niekorzystnie wpływać na przebieg ciąży. Dlatego, w przypadku kobiet planujących ciążę, ważne jest, aby przed badaniem z partnerem i poddać się kuracji, jeśli to konieczne. Leczenie infekcji podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku.