gdzie wykonać USG miednicy Często odwiedzając ginekologa, kobieta słyszy od lekarza, co musi zrobić. Ultradźwięki narządów miednicy, jednakże, gdy możliwe jest przeprowadzenie podobnego badania, nie jest znana cała płeć piękna. Spróbujmy zrozumieć ten problem, po dokładnym zbadaniu: gdzie i jakie rodzaje diagnostyki ultradźwiękowej są przeprowadzane.

Jak i gdzie wykonać USG miednicy?

Przede wszystkim należy zauważyć, że każda konsultacja kobieca ma ultradźwiękowe urządzenie diagnostyczne. Dlatego przyszedł do lekarza, który po badaniu ginekologicznym podejrzewał, że nastąpiło jakieś naruszenie, kobieta może zarejestrować się na badanie sprzętu od razu w tej instytucji.

Jeśli mówimy o tym, gdzie jeszcze jest wykonywane USG miednicy, to trzeba powiedzieć, że takie badanie można przeprowadzić w szpitalu. Dziś każda duża klinika ma maszynę ultradźwiękową. Dlatego kobieta może wybrać: do zbadania w publicznej instytucji medycznej lub prywatnie. Warto zauważyć, że często dziewczyny dokonują wyboru na rzecz drugiego, ponieważ Tam można znacznie szybciej zdać egzamin ze względu na mniejszy zakręt.

Sama procedura jest bardzo prosta. Kobieta przychodzi do wyznaczonego czasu i czasu. Powinieneś mieć przy sobie ręcznik. Po wejściu do biura dziewczyna zdejmuje ubranie wierzchnie i całkowicie rozbiera się do pasa. Badanie prowadzone jest w pozycji leżącej. Lekarz nakłada na skórę specjalny żel kontaktowy, po czym rozpoczyna badanie przesuwając czujnik urządzenia. Sam zabieg trwa około 20-30 minut. gdzie możesz wykonać USG miednicy

Co należy wziąć pod uwagę przed poddaniem się USG?

Mając do czynienia z tym, gdzie możliwe jest poddanie się USG miednicy, trzeba powiedzieć, że samo badanie wymaga pewnego przygotowania. Lepiej jest powstrzymać się od pewnego rodzaju jedzenia przed manipulacją. 2-3 dni przed badaniem konieczne jest wykluczenie z diety roślin strączkowych, czarnego chleba, kapusty i produktów z kwaśnego mleka.

Bezpośrednio przed badaniem, jeżeli jest on przenoszony przez żołądek, konieczne jest wypełnienie pęcherza, - wypicie pół litra wody. Podczas badania narządów miednicy przez pochwa - Bańka, wręcz przeciwnie, powinna być pusta.