Nieprzyjemne objawy drozda: świąd, pieczenie w kroczu, białawe wycieki z tandety i kwaśny zapach, znane prawie każdej kobiecie. Niewielu, którym udało się pozbyć tego nieszczęścia, po raz pierwszy całkowicie i nieodwołalnie. Próbując wyleczyć, piękne panie wykazują niezwykłą pomysłowość, wykorzystując zarówno zgromadzone wieki arsenału środków ludowej, jak i szeroką gamę produktów farmaceutycznych. Niezależnie od tego, czy geksikon lekowy pomoże pozbyć się drożdży - zrozumiemy ten artykuł.

Czy pomoże to w przypadku pleśniawki?

Hexicon należy do grupy leków antyseptycznych do użytku lokalnego. Produkowany jest w postaci roztworu i czopków dopochwowych. Aktywnym składnikiem leku jest diglukonian chlorheksydyny, który jest aktywny wobec różnych bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, które powodują choroby weneryczne. Diglukonian chlorheksydyny nie wywiera wpływu na zarodniki bakterii i grzybów, dlatego też hekot świecy nie ma sensu używać z pleśniawki. Co więcej, niszcząc bakterie wchodzące w skład mikroflory pochwy, heksikon może przyczynić się do jeszcze większego rozmnażania się potencjalnych grzybów, co, jak wiadomo, jest przyczyną drozda. Tak więc, zamiast pożądanej ulgi, przyjęcie heksu przeciwko drozdowi spowoduje jego pogorszenie.

Sześciokąty świecowe: wskazania do stosowania

Świec sześciokątny oznaczać jako:

  • zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową ( rzęsistkowica , chlamydia, kiła, rzeżączka, opryszczka narządów płciowych u kobiet ) podczas niezabezpieczonego stosunku seksualnego;
  • zapobieganie powikłaniom infekcyjnym i zapalnym z różnymi interwencjami ginekologicznymi (aborcja, instalacja wewnątrzmacicznych środków antykoncepcyjnych, operacje ginekologiczne) i przed porodem;
  • terapia w leczeniu zapalenia pochwy i zapalenia jelita grubego;
  • środki lokalnej antykoncepcji.

Sześciokąty świecowe: efekty uboczne

Sześciokąty świecowe mogą powodować działania niepożądane w postaci miejscowych reakcji alergicznych: swędzenia, pieczenia, zaczerwienienia i wysypki na narządach płciowych. Po odstawieniu leku objawy alergii znikają.

Jak wstawić świece sześciokątne?

Świece sześciokątne są wkładane do pochwy 1 świeca na raz, około 3-4 cm głębiej do pochwy. Pod wpływem temperatury ciała świeca topi się i otula wewnętrzną powierzchnię pochwy. Lek działa miejscowo, prawie nie wchłaniając się do krwi, dzięki czemu można go bezpiecznie stosować nawet u kobiet w ciąży i karmiących. Aby roztopiona świeca nie wypływała podczas chodzenia i aby uzyskać jak najlepszy efekt, lepiej ją położyć przed pójściem spać lub położyć się na 15-30 minut po wstrzyknięciu.

Jako prewencja chorób przenoszonych drogą płciową, lek Heksicon jest skuteczny tylko w ciągu pierwszych dwóch godzin po stosunku bez zabezpieczenia. W celach leczniczych tabletki dopochwowe Hexicon podaje się rano i wieczorem po 1 sztuce, podczas gdy przebieg leczenia wynosi 1-1,5 tygodnia. Z myślą o świece z helikoptera pleśniowego środki antykoncepcyjne, heksokon jest wstrzykiwany do pochwy na 5 minut przed stosunkiem płciowym. Podobną metodę ochrony można zastosować, jeśli kobieta jest przeciwwskazana do stosowania wewnątrzmacicznego lub hormonalnych środków antykoncepcyjnych podczas karmienia piersią.

Rozpoczęcie leczenia czopkami hekskonu podczas menstruacji nie jest najlepszą opcją. Po pierwsze, plamienie nie spowoduje całkowitego rozpuszczenia świecy, a po drugie, zmiany kwasowości w pochwie zmniejszą skuteczność leku. Ale przerywanie rozpoczętej już terapii wraz z pojawieniem się menstruacji również nie jest tego warte. W końcu, nawet osłabiony przez przepływ menstruacyjny, sześciokąt będzie nadal miał korzystny wpływ na organizm, oszczędzając go przed patogenami. Co więcej, wydajność heksonu w krytyczne dni jest znacznie wyższa niż podobnych leków.