Maj to jeden z najprzyjemniejszych miesięcy w roku, ponieważ duża liczba dni wolnych na nim spada, a pogoda jest dobra. A potem nawet małe wakacje nie powinny być spędzane w dusznym mieście. Jeśli nadal nie wiesz, gdzie wypocząć w maju, warto studiować najbardziej atrakcyjne ośrodki na taki sezon i odważnie zacząć przygotowywać się na wycieczkę.

Gdzie udać się na początku maja?

W tym okresie w wielu krajach robi się dość ciepło. Bardzo dobry czas na podróż do pełnej wdzięku Europy Wschodniej, z jej starożytną, uroczą architekturą i niezwykłą historią. Wycieczki autobusowe są najbardziej popularne, szczególnie w święta, więc powinieneś pomyśleć o takiej podróży z wyprzedzeniem i zarezerwować bilety i hotel.

Również bardzo popularne trasy w Europie Zachodniej: Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy. Wszystkie będą bardzo przyjazne dla turystów. Jest pod koniec wiosny, że pogoda jest ciepła, ale jeszcze nie jest gorąca, co jest bardzo wygodne do zwiedzania niekończących się widoków, Izrael to najlepsze miejsce na majówkę. W tym czasie jest wystarczająco ciepło, aby ogrzać się, a nawet opalać się na słońcu, pływać w podgrzewanej morskiej wodzie, ale nie bardzo duszno. Taka pogoda jest idealna na spędzenie czasu na zwiedzanie.

Możesz także odwiedzić Turcję: ze względu na delikatną pierwszą opaleniznę, odświeżającą wodę morską i ogromną liczbę atrakcji unikalnej kultury muzułmańskiej.

Wizyta w Egipcie będzie niezapomniana. To prawda, że ​​nie można połączyć wakacji na plaży z trasami wycieczek, ponieważ klimat staje się dość gorący i może powodować znaczny dyskomfort podczas długich podróży do piramid. Ale morze będzie bardzo dobre, ponieważ woda rozgrzeje się do + 23-24 ° C.

Doskonały wybór może być wakacyjną podróżą do Krym . Obecnie przychodzi tu wielu ludzi. Ten zakątek Ziemi może przyjemnie cieszyć się górskimi krajobrazami, parkami i jaskiniami położonymi na półwyspie.

Gdzie się udać pod koniec maja?

Jeśli miałeś wakacje pod koniec wiosny, to najbardziej udany wybór może być wyjątkowy Tajlandia . Jego luksusowe wybrzeże pozwoli zanurzyć się w gorące lato, cieszyć się tanimi tropikalnymi owocami, odwiedzić stosunkowo niedrogie parki wodne, zrobić niesamowite wycieczki do buddyjskich świątyń, ogrodów zoologicznych, hodowli słoni i innych miejsc.

gdzie iść wcześnie może

Innym dobrym miejscem do odwiedzenia w maju jest Czarnogóra. Z reguły jest to "miłość od pierwszego wejrzenia": stosunkowo niedrogi kurort w sensie materialnym, wysokiej jakości usługi, wyśmienita kuchnia, wellness i niecodzienne miejsca do odwiedzenia Dla dzieci może być ekscytującą podróżą do Grecji lub na Cypr, z ich starożytnymi cywilizacjami i ogromną liczbą zabytków. historia i przyroda.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdzie najlepiej wybrać się w maju. Każdy wybiera dla siebie resztę duszy i możliwości. Najważniejsze to uzyskać pozytywne emocje i cieszyć się życiem.