Nigdy nie odpoczywał w Tajlandii? Tęskniłeś za dużo! To kraj o bogatej kulturze i charakterystyczny tylko dla jej koloru. Oto bajeczne piękno plaż i wspaniałych atrakcji, ale kiedy najlepiej udać się do egzotycznej Tajlandii, aby nie marnować się od gorąca i nie wchłaniać pod częstymi ulewne deszcze?

W tym atrakcyjnym kraju są tylko trzy pory roku pogodowe: zimny, deszczowy i gorący. Ale, mimo wszystko, wygodne tutaj w dowolnym momencie. Najcieplejszym okresem jest wiosna. W tej chwili jest bardzo gorąco, wilgotno i nawet najmniejsze opady są całkowicie nieobecne. Pora deszczowa rozpoczyna się latem i trwa do późnej jesieni (od listopada do października). Najsilniejsze ulewy mają miejsce w kraju pod koniec lata - początek jesieni. Pomimo deszczu w Tajlandii jest bardzo ciepło. Przyjeżdżając tutaj w tym okresie, można złapać wiele pięknych dni. Zimna pora w tym kraju i nazywanie czegoś zimnym językiem się nie zmienia! To trwa do końca zimy, temperatura w tym czasie jest powyżej 30 stopni. Wilgotność jest najniższa, więc zima jest uważana za najlepszy czas na wizytę w Tajlandii.

Najlepszy czas na podróż do Tajlandii

Najlepszy czas na podróż do Tajlandii to od grudnia do lutego. W tej chwili nie ma deszczu, nie jest zbyt gorąco i nie wyczerpuje nadmiernej wilgotności, co sprawia, że ​​ciągle myślisz, że jesteś w łaźni parowej. W środku sezonu plażowego i po porach deszczowych w powietrzu panuje przyjemna świeżość. Fani atrakcji powinni wiedzieć, że w okresach ulewnych deszczy w Tajlandii dość trudno jest odwiedzić wiele niezapomnianych miejsc. Najlepszy sezon plażowy w Tajlandii przypada na początku czerwca - jest to wczesna pora deszczowa. Optymalny odpoczynek o tej porze roku na południu Tajlandii. W gorącym okresie nie powinieneś tu przychodzić, bo tutaj jest za gorąco i duszno. Ale jeśli miałeś szczęście przebywać w Tajlandii o tej porze roku, wtedy należy szukać zbawienia na plażach kraju. Większość ofert turystycznych przypada na zimne pory roku. Nie jest tajemnicą, że jest to najlepszy czas na relaks w Tajlandii.

Cechy odpoczynku w zimnych porach roku

Trochę frustrujące, że zimą w Tajlandii jest największy napływ turystów. Kiedy jest najlepszy czas na relaks w Tajlandii, są dobrze znane nie tylko mieszkańcom krajów słowiańskich i Europy, ale także w Australii. W tym kraju początek grudnia wyznacza początek sezonu wakacyjnego, a większość turystów przybywa do Tajlandii. Jeśli nie przeszkadza ci duża liczba wczasowiczów, najlepszą porą na wyjazd będą miesiące zimowe. Fani starych budynków najlepiej spędzić w tym czasie na wakacjach, ponieważ w czasie pory deszczowej większość zabytków nie będzie w stanie zwiedzać, ponieważ drogi będą zacierać się, a nieznośny upał i duszność będą cię mocno niepokoić podczas długich podróży.

Pomimo faktu, że wielu uważa to za najlepszą zimę najlepszy czas dla Tajlandii czas na wizytę w Tajlandii, każdy znajdzie najlepszy czas dla siebie, kiedy lepiej będzie wybrać się do tego wspaniałego kraju. Bogata historia i kultura tego ludu, ich specyficzna pikantna kuchnia, pyszna masaż wellness legendarne występy sztuk walki Muay Thai i plaże o niezwykłej urodzie przyciągają turystów z całego świata. Ilekroć pojedziecie do Tajlandii, na pewno będziecie mieli wspaniały czas, pozostawiając w pamięci wiele jasnych wrażeń z wizyty w tym malowniczym kraju. Nic dziwnego, że setki tysięcy "doświadczonych" turystów z całego świata wybierają na wakacje w tym tajemniczym kraju pełnym egzotyków!