Południowe wybrzeże Krymu zawsze było doskonałym miejscem do wypoczynku w lecie ze względu na ciepły, subtropikalny klimat, niesamowitą przyrodę, uzdrawiające morskie powietrze i czyste plaże. Tutaj można miło spędzić czas w pensjonacie lub sanatorium, a dla bardziej demokratycznych wakacji istnieje wiele prywatnych hoteli.

Zanim ostatecznie zdecydujesz się wybrać na Krymie, powinieneś zdecydować o głównym celu podróży: aktywnej rozrywce z bogatym programem rozrywkowym lub odpoczynku połączonego z leczeniem.


Najlepsze miejsca na Krymie

Dla tych, którzy pragną nie tylko rozkoszować się pięknem plaży, ale także zwiedzić zabytki i wycieczki, warto wybrać się na zachód od Półwyspu Krymskiego, Sewastopol . Istnieje wiele różnych plaż: żwirowa, piaszczysta, kamienista. Tylko ich nazwy są warte: Jasper Beach, Sunny, Crystal, Golden. W Cape Fiolent można zwiedzić obecny klasztor św. Jerzego. Warto wybrać się na wycieczkę w rezerwacie archeologicznym Khersones, na Malakhov Kurgan, dioramę i panoramę Sewastopola, aby odwiedzić starożytne miasto Balaklava. Każdy turysta jest po prostu zobowiązany dostać się do Bakczysaraju i podziwiać pałac chana oraz piękny perski ogród.

Gdzie udać się na Krym 1Gdzie udać się na Krym 2Gdzie udać się na Krym 3

Wzdłuż całego południowego wybrzeża Krymu znajduje się wiele sanatoriów w Sudaku i Miskhoru, Ałuszta i Jałcie, Gurzuf i Foros. Tutaj ludzie mogą, wraz z szeroką gamą procedur medycznych, uzyskać witalność i zdrowie, oddychając uzdrawiającym morskim powietrzem, wypełnionym aromatami sosnowego lasu. Ponadto plaże Mishor są najcieplejszymi miejscami na Krymie.

Gdzie udać się na Krym 5Gdzie udać się na Krym 4

Koktebel jest preferowany przez miłośników lotów na deltach i paralotniach, a nurkowie i surferzy wybrali najczystszą wodę morską w Olenevka na przylądku Tarkhankut.

Gdzie udać się na Krym 6Gdzie udać się na Krym 7

Dla rekreacji z dziećmi idealnym miejscem jest słynne dziecięce uzdrowisko - Evpatoria . Liczne przychodnie, pensjonaty i motele są tworzone w celu odzyskania dzieci. Kąpiel w łagodnym morzu, uzdrawiające morskie powietrze, spacery wzdłuż wałów miasta przyczyniają się do zdrowia rodziców i ich dzieci. Ośrodki dla dzieci znajdują się w innych miejscach na Krymie: Jałta, Foros, Sudak, Gurzuf.

Gdzie udać się na Krym 8Gdzie udać się na Krym 9