Imbir jest rośliną korzeniową, która trafiła do nas z krajów azjatyckich. W Tajlandii, Chinach, Korei i Japonii są one wykorzystywane do przygotowywania różnych potraw. Tam jest kochany za swój jasny, ostry, ostry i niezwykły smak, a także za wspaniałe właściwości lecznicze. Teraz jego popularność znacznie wzrosła na zachodzie. Na szczęście bardzo łatwo go kupić. Wiele osób myśli, że można kupić imbir tylko w aptece lub sklepie specjalistycznym, ale tak nie jest.

Gdzie kupić świeży imbir?

Świeży korzeń imbiru jest pięknie utrzymany w chłodnym otoczeniu, nawet jeśli od czasu do czasu odcinasz go. Znajdź go w sprzedaży - nie ma problemu, szczególnie w dużych miastach.

Pierwszym miejscem na imbir jest rynek. W departamentach z warzywami i owocami widać pudełko z jasnobrązowymi korzeniami dziwacznych form - to imbir. Nie przechowuj go za dużo - jest wydawany bardzo oszczędnie, a na początek możesz wziąć tylko 1-2 warzywa korzeniowe. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zdecydujesz się go użyć - zajmuje sporo herbaty, ale jeśli zdecydujesz się na gotowanie imbiru marynowanego, będziesz potrzebował więcej surowców.

Jeśli w pobliżu domu znajdują się małe namioty z owocami i warzywami, warto zajrzeć do nich. Pomimo faktu, że imbir jest dziwnym produktem, ze względu na jego doskonałe długoterminowe przechowywanie, wielu handlowców dodaje go do swojego asortymentu. Podczas przechowywania w pełni zachowuje wszystkie niezwykle użyteczne właściwości, więc nie można obawiać się natrafienia na zbyt stare owoce. Pamiętaj: jest zwykle dość lekki, elastyczny, z wyraźnymi liniami, bez zwiotczenia. Korzeń tego typu można bezpiecznie kupić i wykorzystać do przyrządzania posiłków i napojów.

Nowoczesne supermarkety starają się poszerzyć asortyment tak bardzo, jak to możliwe, więc możesz szukać korzenia imbiru w dziale owoców i warzyw, jeśli nie masz czasu, aby wejść na rynek lub poszukać sklepu o odpowiednim zasięgu.

Oczywiście zawsze masz możliwość zamawiania imbiru ze sklepu internetowego. W takim przypadku nie można patrzeć na towary z wyprzedzeniem, dlatego należy zamawiać je tylko w sprawdzonych miejscach, aby nie stać się ofiarą oszustów.

Gdzie kupić suszonego imbiru?

Czasami można znaleźć suszone zraziaki - ale jest to bardzo rzadki produkt. O wiele łatwiej jest go ugotować w domu, drobno posiekać korzeń i wysuszyć w lekko otwartym piekarniku w temperaturze 50 stopni przez 2 godziny. Następnie ogień zmniejsza się o połowę, a imbir jest suszony, aż będzie gotowy. W tej formie jest przechowywany tylko 7-10 dni, ale wygodniej jest zabrać go ze sobą (na przykład do pracy lub na wycieczkę).

Aby uzyskać przyprawę domowej roboty, zmielić wystarczająco suszonego imbiru w blenderze. Jednak możesz dostać proszek imbirowy bez tak wielu godzin pracy - po prostu idź do dowolnego sklepu, w którym znajduje się dział z przyprawami i przyprawami, i wybierz torbę z napisem "Ground Ginger". Więc znacznie ułatwisz sobie zadanie.

Gdzie kupić imbir na odchudzanie?

Niektórzy ludzie, nie rozumiejąc w pełni pytania do końca, uważają, że można kupować imbir na odchudzanie tylko w wyspecjalizowanych punktach lub sklepach internetowych, ponieważ nie wymaga to szczególnego rodzaju, a nie specjalnego przygotowania. W rzeczywistości najczęstsze mogą być stosowane w celu zmniejszenia masy ciała. imbir , kupiony w supermarkecie lub na rynku.

gdzie kupić suszonego imbiru

Bardziej skuteczny jest świeży imbir, ale zawsze można użyć zarówno suszonego, jak i mielonego. Spróbuj tej pomocniczej metody odchudzania, jak przy robieniu imbiru, możesz całkiem łatwo, a co więcej, bez poważnych inwestycji finansowych.

Jeśli mówimy o specjalnych produktach do odchudzania z imbirem, najczęściej jest to zielona kawa z imbirem lub różne imbirowe herbaty, które można łatwo kupić w sklepach internetowych:

  1. your-diet.ru
  2. greencofe.ru
  3. slimcoffe.com
  4. coffeehot.com.ua
  5. black-green.ru